يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۳
ارزانترین‌ و راحت‌ترین روش رفع "استرس"
 
امروزه بیش از یکصد کارخانه داروسازی از سرشاخه‌های گلدار علف چای فرآورده‌هایی به اشکال قرص، کپسول و قطره تهیه کرده‌اند به طوری که پر مصرف‌ترین داروی گیاهی جهان در دهه اخیر بوده است.
به گزارش عصر هامون، محمد صالحی سوره مقی عضو علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: از زمان باستان گیاهان متعددی برای مشکلات روحی- روانی و به عنوان آرام بخش استفاده می‌شد.

وی گفت: گیاهانی مانند اسطور خودوس‌، اکلیل کوهی و سنبل الطیب از جمله گیاهانی هستند که از مصرف زیادی برخور‌ دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: از میان بیش از ۱۵۰ گیاه که در حال حاضر برای مشکلات روحی- روانی مصرف می‌شوند موثر‌ترین گیاه با نام فارسی علف چای با نام‌های دیگری از جمله گل راعی- هوفار‌یفون وst. johins و نام عمومی آن در جهان hypericum peratum گل هزار چشم است، نام علمی این گیاه است WORT

صالحی سورمقی بیان داشت: علف چای حداقل از ۲۲۰۰ سال قبل در اکثر اقوام و ملل جهان به عنوان آرام بخش و ضد افسردگی مصرف می‌شد تقریبا تمام دانشمندان به نام طب سنتی از جمله ابن سینا و رازی درباره آن شرح داده‌اند.

وی افزود: امروزه بیش از یکصد کارخانه داروسازی از سرشاخه‌های گلدار علف چای فرآورده‌هایی به اشکال قرص، کپسول و قطره تهیه کرده‌اند به طوری که پر مصرف‌ترین داروی گیاهی جهان در دهه اخیر بوده است.

عضو هیت علوم پزشکی تهران گفت: این گیاه به خوبی در نواحی شمال ایران رویش دارد و از ۱۵ سالگی قبل بهره برداری از آن به صورت صنعتی و به شکل قطره شروع شده است.

صالحی سورمقی اظهار داشت: قطره هایپیران در درمان دلهره و تشویش، دلشوره، رفع بد خوابی و بی‌خوابی، سردرد‌های معمولی و میگرنی، رخوت و سستی، عدم تمرکز، سرد مزاجی، ‌افکار مشوش، استرس و حتی وسواس و بیش فعالی کودکان دارای اثرات ایده‌آلی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: خوشبختانه گیاهان علف چای کشت شده در شرایط آب و هوایی ایران از کمیت و کیفیت مواد مطلوبی برخوردار است به همین دلیل هایپیران از کیفیت بسیار بالایی نسبت به مشابهات خارجی برخوردار است.

انتهای پیام/ ۴۰۳۰
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۸۹۸۵


ارسال