چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ,5 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۴
مشکلات مدیریتی باعث تعطیلی کمپ ترک اعتیاد در شیر آباد شد
 
کمپ ترک اعتیاد ویژه بانوان در زاهدان که عمرش به یک سال نیز نرسیده بود به دلیل مشکلات حقوقی و مدیریتی مدتی است که تعطیل است .

به گزارش عصر هامون؛ مهرماه سال گذشته اخبار امیدوار کننده ای از راه اندازی کمپ ترک اعتیاد ویژه بانوان با حضور معاون پیشگیری بهزیستی کشور و معاون توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری در زاهدان انتشار یافت، اما پس از مدتی با توجه به نیاز مبرم منطقه ی شیرآباد به اینگونه مراکز ترک اعتیاد، متاسفانه این کمپ نوپا تعطیل شد.

در همین خصوص،معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار عصرهامون مشکلات حقوقی و مسائل مدیریتی را از علت های تعطیلی این کمپ عنوان کرد.
دهمرده با اشاره به مشکلات کمپ ترک اعتیاد بانوان در شیرآباد گفت: برخلاف تصور عمومی مراکز ترک اعتیاد بسیاری در این منطقه و سایر مناطق پرخطر زاهدان دایر شده است.
وی اظهار داشت: در حال حاضردر شیرآباد،
ما از مشکلات بانوان و کودکان در مناطقی مانند شیرآباد آگاهیم، زنان در این مناطق علاوه بر مشکلات اعتیاد مصائبی چون، شکنجه و تجاوز را متحمل می شوند.
مراکز سرپناه شبانه و مرکز دی آی پی فعال است، همچنین تیم های اجتماعی بعلاوه یک پایگاه سلامت اجتماعی در حال فعالیت هستند.
معصومه راحت دهمرده، با معرفی تمام مراکز ترک اعتیاد زاهدان اظهار داشت: خدمات دهی مراکز کاهش آسیب ها و مرکر سرپناه شبانه رایگان است.
وی افزود: مراکز درمان سوء مصرف مواد براساس پروتکل علوم پزشکی تعرفه دریافت می دارد که بستگی به نوع تجویز دارو دارد؛ همچنین مراکز اقامتی میان مدت برای یک دوره ۲۱ روزه در حال حاضر ۲۰۰ هزار تومان دریافت می کنند که این طی ماه های آتی افزایش می یابد.
این مسئول اظهار داشت: ما از مشکلات بانوان و کودکان در مناطقی مانند شیرآباد آگاهیم، زنان در این مناطق علاوه بر مشکلات اعتیاد مصائبی چون، شکنجه و تجاوز را متحمل می شوند.
همچنین راحت دهمرده از راه اندازی مرکز اقامتی خیابان انقلاب بجای کمپ شیرآباد خبر داد.
گفتنی است: مشاهده صحنه های آزاردهنده از کودکان معتاد ۴ یا ۵ ساله؛ زنان کارگر جنسی و والدینی که بجای تفریح و گردش فرزندانشان را به محل های فروش و مصرف مواد اعتیاد آور می برند از جمله مشاهدات طبیعی و روزانه مردم در حاشیه شهر زاهدان است.
انتهای پیام /5696
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۰


ارسال