سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۱
طی بیانیه ای؛
جمعی از مردم شهرهای جنوبی استان خواستار بررسی دقیق حادثه آتش سوزی اخیر چابهار شدند
 
جمعی از مردم،معتمدین،ریش سفیدان و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای جنوبی استان سیستان و بلوچستان در بیانیه ای خواستار بررسی دقیق حادثه آتش سوزی در خوابگاه دبیرستان دخترانه وابسته به دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار شدند.
به گزارش عصر هامون به نقل از چهاربهاران،در این بیانیه آمده است:از مسئولان سیستان و بلوچستان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم موضوع آتش سوزی خوابگاه دبیرستان دخترانه وابسته به دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار را پیگیری کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: بخصوص از مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان عاجزانه تقاضا داریم تا با نماینده محترم شهرستانهای چابهار و توابع همکاری نموده و سنگر خدمت را حفظ و اعتماد به تحصیل و اعتبار دانشگاه مذکور را برگردانند.

این بیانیه می افزاید: جا دارد از همین جا یاد و خاطره دانش آموزان نخبه ای که در آتش سوزی دو سال پیش جانشان را از دست دادند گرامی بداریم،خانواده این عزیزان بدانند که هیچ وقت یاد آنها از خاطره های مردم این مرز و بوم از بین نخواهد رفت.

در ادامه این بیانیه آمده است: با اینکه فاجعه ی بزرگ دیگری در شرف تکرار بود اما همچنان ساکتیم و با توجه به امکانات دبیرستان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و مشابهت حادثه بایستی این موضوع با اولویت پیگیری شود.

در پایان این بیانیه آمده است: جا دارد از هوشیاری دانش آموز فهیم منطقه بنت که به صورت معجزه آسایی موجب اطلاع از وقوع این آتش سوزی شده و سایر دوستان خود را سریعا” باخبر کرده بود تقدیر و تشکر شود،امیدواریم هر چه سریعتر نمایندگان وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، سازمان بازرسی کل کشور و نماینده ویژه استاندار محترم سیستان و بلوچستان برای بررسی و پیگیری حادثه آتش سوزی اخیر عازم منطقه شوند، تا خانواده هایی که فرزندانشان را با هزار آرزو و از نقاط مختلف جنوب استان جهت ادامه ی تحصیل راهی این دیار کرده اند از نگرانی خارج شوند و همانگونه که نام این دولت تدبیر و امید است یقین داریم که امید را با تدبیر به مردم مظلوم و محروم استان سیستان و بلوچستان باز می گرداند.

لازم به ذکر است آتش سوزی هفته گذشته در خوابگاه دخترانه وابسته به دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار که شماری از دانش آموزان چند شهرستان جنوب سیستان و بلوچستان در آن ساکن هستند تلفاتی نداشت اما در حادثه مشابهی دو سال پیش پنج نفر از نخبگان جان باختند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۱۷۷


ارسال