جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ,27 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۰
شهرستان قصرقند قطب گردشگری جنوب استان سیستان وبلوچستان
 
فرماندار قصرقند گفت: شهرستان قصرقند با جاذبه‌های طبیعی زیبا و نعمت‌های خدادادی یکی از مناطق دیدنی سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود.
به گزارش عصر هامون به نقل از نیکنما،کوروش محمدی روز دوشنبه در نشست ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی قصرقند افزود: تمام اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی این شهرستان با برنامه ریزی های صورت گرفته آماده میزبانی و ارائه خدمات به مسافران هستند.

فرماندار قصرقند خاطرنشان کرد: معرفی درست جاذبه های این شهرستان زمینه رونق صنعت گردشگری را در منطقه فراهم می کند.

رئیس ادره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان‌های نیک‌شهر و قصرقند  گفت: قصرقند زمانی پایتخت مکران بوده و ایرج افشار سیستانی در زمانی که کتاب تاریخ بلوچستان را به نگارش درآورد از قصرقند به عنوان پایتخت مکران یاد کرده است.

فرماندار قصرقند از تمامی ادارات بویژه بخشداران و دهیاران خواست شرایط لازم را برای رفاه گردشگران در ایام نوروز فراهم کنند.

وی اظهار داشت: شهرستان قصرقند با جاذبه های زیبای گردشگری از جمله رودخانه دائمی کاجو با چشم انداز منحصر فرد، وجود تمساح پوزه کوتاه ایرانی در روستای کوشوک، قلعه های تاریخی قصرقند و بگ، منطقه گرشگری پاسیلو تلنگ، سد زیردان و شی کلک، سنگ نگاره های کاجو، آبشار زیبای آبند، سفال هلنچگان و کلک و مزارع سرسبز کشاورزی آماه میزبانی از مسافران نوروزی است.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۱۸۷


ارسال