پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ ,27 January 2022
1
Share/Save/Bookmark
۴
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۷
سه زن در سیستان و بلوچستان معاون استاندار و فرماندار شدند
 
برای نخستین بار در سیستان و بلوچستان سه زن به پست های سیاسی و اجرایی در سطح معاون استاندار و فرماندار در این استان مرزی منصوب شدند.
به گزارش عصر هامون یک منبع آگاه در استانداری اظهار داشت: با صدور حکمی از سوی وزیر کشور، ˈزهرا اربابیˈ به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار سیستان و بلوچستان منصوب شد.

اربابی متولد ۱۳۴۴ دانش آموخته رشته مدیریت بازرگانی در مقطع دکترا و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد زاهدان و عضو غیر موظف هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار است و پیش از این نیز علاوه بر مسوولیتهای اداری و مالی، رییس دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد زاهدان بوده است.

همچنین در احکام جداگانه دیگری از سوی وزیر کشور و بنا به پیشنهاد استاندار سیستان و بلوچستان ˈحمیرا ریگیˈ به عنوان فرماندار شهرستان قصرقند در جنوب استان و ˈمعصومه پرندوارˈ به عنوان فرماندار شهرستان مرزی هامون در شمال این استان سیستان و بلوچستان منصوب شدند.

ریگی از جامعه بانوان بلوچ و اهل سنت، در ادوار گذشته مسوولیتهایی در سازمان بهزیستی و وزارت کشور در سطح رییس اداره و بخشدار داشته است.

همچنین پرندوار متولد سال ۱۳۵۷ دانش آموخته رشته جغرافیا در مقطع کارشناسی ارشد دارای ۱۴ سال سابقه خدمت در سطح کارشناس و مشاور استاندار در استانداریهای سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی بوده است.

در همین رهگذر ˈمحمدسعید اربابیˈ نماینده مردم شهرستانهای ایرانشهر، دلگان، فنوج، نیکشهر و سرباز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: احکام ˈنبی بخش داودیˈ به عنوان فرماندار شهرستان ایرانشهر، ˈحمید الدین یوسفیˈ فرماندار شهرستان سرباز، ˈمحمد اکبر چاکرزهیˈ فرماندار شهرستان خاش، ˈحمیرا ریگیˈ فرماندار شهرستان قصرقند و ˈ معصومه پرندوارˈ فرماندار شهرستان هامون در ساعات پایانی عصر دیروز توسط وزیر کشور امضاء شد.

وی اظهار داشت: همچنین وزیر کشور با صدور حکمی ˈغلامرضا مالکیˈ را به عنوان معاون برنامه ریزی استاندار سیستان و بلوچستان منصوب کرده است.

مالکی از نیروهای بومی بلوچ و اهل سنت هم اکنون به عنوان مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری سیستان و بلوچستان انجام وظیفه می کند.
انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۱۹۹
مرجع : ایرنا


ارسال
۱۳۹۲/۱۲/۱۳ ۱۱:۱۲
مبارکه