شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ,22 January 2022
1
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی شاخص های بهداشتی سیستان و بلوچستان را نامطلوب ارزیابی کرد و گفت: مشکل کمبود نیرو و پزشک از عمده مشکلات این استان است.
به گزارش عصر هامون، حسینعلی شهریاری در نشست مطبوعاتی با اصحاب در مورد طرح سوال از وزیر امور خارجه اظهار داشت: سوال در مورد تالاب هامون و حق آبه از شخص وزیر به قوت خود باقی است به دلیل حضور در ششمین همایش چشم در زاهدان، متاسفانه نتوانستم در آن جلسه حضور پیدا کنم، با توجه به موجه بودن غیبت  در جلسه بعدی حتما این سوال مطرح می شود و منتظر پاسخ صریح وزیر امور خارجه هستیم.

نماینده زاهدان در مجلس خاطر نشان کرد:  در قالب ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه برای محرومیت‌زدایی مناطق کمتر توسعه یافته برای سیستان و بلوچستان ۲۹۲ میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی کرده بود که در کمیسیون تلفیق مجلس ۳۱۵ میلیارد تومان دیگر نیز به آن اضافه شده است.

وی افزود: در مجموع ۶۰۰ میلیارد تومان طبق ماده ۱۸۰ قانون برنامه در استان باید هزینه شود اما این اعتبارات در صورتی هزینه می شود که بودجه کشور تحقق پیدا کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی: در سالی که گذشت در اعتبارات ریاست جمهوری نیز ۱۵۰ میلیارد تومان برای استان اضافه شد که پولی تحقق پیدا نکرده است.

وی افزود: بسیاری از پروژه‌های موجود سیستان و بلوچستان مانند راه‌آهن چابهار، گازرسانی، پتروشیمی چابهار، توسعه بندر، خط انتقال آب از زابل به زاهدان، خط انتقال آب از چابهار و... از مصوبات سفر آقای احمدی‌نژاد است که متاسفانه به خاطر مشکلات مالی نتوانستند کار را پیش ببرند.

شهریاری درباره اعتبارات استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین ۱۰۰ میلیارد تومان نیز از اعتبارات خاص ریاست جمهوری برای استان پیش‌بینی شده که نزدیک ۷۰۰ میلیارد تومان به جز اعتبارات جاری وزارتخانه‌ها برای استان پیش‌بینی شده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مورد انتصابات اخیر استان هیچ اظهار نظری از نمایندگان استان نشده است. ولی در مجموع آقای هاشمی فردی توانمند و با تجربه و دارای ارتباطات خوب با مسئولان ملی است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در مورد نامطلوب ارزیابی کردن شاخص‌های بهداشتی در این استان گفت: مشکل کمبود نیرو و پزشک از عمده مشکلات این استان است که مسائل امنیتی نیز در این زمینه تاثیر‌گذار بوده است.

شهریاری عنوان کرد: این استان در همجواری دو کشور افغانستان و پاکستان قرار دارد که از نظر شاخص‌های بهداشتی و امنیتی هر دو کشور وضعیت خوبی ندارد که این موضوع بر استان ما نیز تاثیر‌گذار بوده است.

این مسئول از پذیرش ۳۰ درصد از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای مناطق محروم خبر داد و گفت: شد.

وی در پایان ضمن اشاره به پذیرش دانشجو برای مناطق محروم خبر داد و اظهار داشت:با ارتقای شاخص‌های امنیتی در استان و جذب پزشک و رفع مشکل کمبود نیرو مشکلات بهداشتی این استان نیز برطرف خواهد، امسال در کنکور سراسری ۷۰ دانشجوی پزشکی عمومی برای مناطق جنوب سیستان و بلوچستان پذیرش شده است.
انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۲۴۱


ارسال
محمد
۱۳۹۲/۱۲/۱۰ ۱۱:۲۶
درود بر دکتر شهریاری که یک تنه برای اعتبارات استان زحمت میکشد خدا قوت