پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,22 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۲
رئیس تبلیغات اسلامی سراوان
علم برگرفته از مکتب پیامبر(ص)، سلاح مبارزه با هجمه فرهنگی است
 
رئیس تبلیغات اسلامی سراوان گفت: سلاحی که به ما قدرت بخشیده و توانسته‌ایم در برابر تحریم‌های اقتصادی و تهاجم‌های فرهنگی دشمن ایستادگی کنیم، علم و دانشی است که برگرفته از مکتب رسول‌الله(ص) است.
به گزارش عصر هامون به نقل از شستون، حجت الاسلام غلامرضا دهقان در نشست صمیمانه بین کارکنان آموزش و پرورش شهرستان سراوان گفت: سلاحی که به ما قدرت بخشیده و توانسته‌ایم در برابر تحریم‌های اقتصادی و تهاجم‌های فرهنگی دشمن ایستادگی کنیم، علم و دانشی است که برگرفته از مکتب رسول‌الله(ص) است.
وی افزود: علم‌آموزی به سبب تأثیر بسزایی که در افزایش سطح دانش اجتماعی و فرهنگی انسان دارد، مورد تأکید فراوان در آیات قرآن کریم و روایات ائمه معصوم(س) قرار گرفته است.
حجت الاسلام دهقان ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام(ص) می‌فرمایند: علم دو نوع است؛ یکی آن که در قلب جا گرفته و به عمل در آمده، این علم سودمند است، و دیگر آن که تنها بر زبان است و برای صاحبش اتمام حجت است.
امام جمعه سراوان بیان کرد: پیامبر(ص) دانش را دوست مؤمن اعلام می‌کنند و امام صادق(ع) نیز در حدیثی علم را نور خدا در قلب مؤمن عنوان فرموده است. علمی که نور باشد، جهت خداشناسی و خدمت به خلق به‌کار گرفته می‌شود و انسان را به سعادت می‌رساند.
وی عنوان کرد: ۳۵ سال است که انقلاب اسلامی همواره مورد هجوم بیگانگان قرار دارد، اما آن سلاحی که به ما قدرت بخشیده و توانسته‌ایم در برابر تحریم‌های اقتصادی و تهاجم‌های فرهنگی دشمن ایستادگی کنیم، علم و دانشی است که برگرفته از مکتب رسول‌الله(ص) است.
وی افزود: ما در استانی زندگی می‌کنیم که شرقی‌ترین استان کشور و در همسایگی پاکستان است. قومیت‌ها و مذاهب مختلفی در آن، سال‌های سال زندگی مسالمت‌آمیزی در کنار هم دارند، اما امروزه گروه‌های افراطی و انحرافی، می‌خواهند بذر تفرقه را در جامعه اسلامی بپاشند و در جلوگیری از وقوع این تفرقه، نقش فرهنگیان و نخبگان ما بسیار می‌تواند تأثیرگذار باشد.
رئیس تبلیغات اسلامی سراوان اظهار کرد: محیط‌ های آموزشی ما، باید علاوه بر تعلیم علم، محل تربیت اسلامی فرزندان نیز باشند. باید روحیه اسلامی افراد را پرورش دهند. اگر از کودکی با خصومت و خشونت تربیت شوند، در سنین بزرگسالی نیز این‌چنین خواهند بود.
امام جمعه سراوان ابراز کرد: فرزندان ما چه در محیط‌ های آموزشی و چه درون خانواده، باید طوری تربیت شوند که در بزرگسالی، شیعه و سنی به‌وجود همدیگر افتخار کنند، یکدیگر را برادر دینی بدانند و جهت حفظ وحدت و اقتدار جامعه اسلامی تلاش کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۴۷۰


ارسال