جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ ,19 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
پیرو رای دادگاه اتحادیه اروپا، انگلیس نام 11 مدیر کشتیر‌انی ایران را از لیست تحریم های خود خارج کرد و به گفته مدیر عامل شرکت کشتی‌رانی ایران، کشورهای دیگر اروپایی در اجرای این رای، تاخیر کرده اند.
به گزارش عصر هامون،"محمد حسین داجمر" مدیر عامل شرکت کشتی‌رانی ایران دراین‌باره به نسخه فارسی روزنامه الشرق الاوسط"شرق پارسی" گفت:این لغو تحریم ها مربوط به شکایت ما در چند سال قبل بوده است. برای برداشتن تحریم های اعمال شده پروسه چند ساله طی شده است.

وی با اشاره به اینکه دادگاه اروپا به نفع شرکت‌های کشتیرانی ایران رای را صادر کرده بود گفت: موعدی 70 روزه برای تجدید نظرخواهی تعیین شد که هم اکنون بیش از 10 روز از این موعد می گذرد و چون درخواستی برای تجدید نظر داده نشد، این حکم قطعیت پیدا کرد.

به گفته وی تمامی مدیران کشتیرانی ایران که نام آن ها در لیست تحریم های اتحادیه اروپا بوده است، لغو تحریم شده اند و تنها نام یکی از مدیران کشتیرانی در لیست دیگری از تحریم ها قرار دارد که برای خارج کردن نام وی نیز تلاش هایی شده است.

گفتنی است به جز لغو تحریم مدیران کشتیرانی ایران، دادگاه اتحادیه اروپا نیز در چندین مورد به لغو تحریم‌های وضع‌شده علیه بانک ها و شرکت‌های ایرانی رای داده بود.

پیشتر دادگاه عالی انگلیس تحریم ها علیه بانک ملت ایران را لغو کرده بود. نیمه فوریه سال جاری میلادی در پی لغو تحریم بانک ملت با رای دادگاه عالی انگلیس، این بانک شکایتی در دادگاه تجاری انگلیس از وزارت دارایی این کشور ثبت کرد و درخواست 4 میلیارد دلار غرامت کرد.

انتهای پیام/5082
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۵۴۴


ارسال