دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ,23 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
در پی توقیف یک محموله تسلیحاتی که اسرائیل و آمریکا ارسال آن را به ایران نسبت داده اند، وزارت امور خارجه آمریکا، تهران را به نقض یک قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحدمتهم کرد این در حالیست که ایران ارتباط با این محموله تسلیحاتی را رد کرده و آنرا یک دروغ پردازی تکراری از طرف اسرائیل می‌داند.
به گزارش عصر هامون، به نقل از بی‌بی سی، "جن ساکی"، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز دوشنبه (۱۰ مارس) در واشنگتن مدعی شد که دولت باراک اوباما با وجود مذاکرات هسته ای، همچنان درباره "نقض حقوق بشر" و حمایت ایران از گروه های به گفته او تروریستی(!) نگران است.

نیروی دریایی اسرائیل هفته گذشته اعلام کرد یک کشتی که عازم بندری در سودان بود را 1500 کیلومتر دورتر از سرزمین‌های اشغالی در دریای سرخ ره‌گیری و محموله بزرگ تسلیحاتی بزرگی را در آن کشف کرده است.

ادعاهای ساکی ساعاتی پس از آن بود که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، به شدت از واکنش "ضعیف" جامعه بین‌المللی به کشف این محموله انتقاد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ادعا کرده است: "در این مورد خاص، مسلم است که ما نقض قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت (علیه ایران) را قویا محکوم می‌کنیم."

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در عین حال تاکید کرد که توقیف محموله تسلیحاتی در دریای سرخ توسط کماندوهای نیروی دریایی اسرائیل، خط مشی فعلی واشنگتن در مورد حل و فصل مناقشه اتمی را تغییر نمی‌دهد.

بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه غرب را به نادیده گرفتن اقدامات ایران متهم کرد.

بنیامین نتانیاهو از سفر کاترین اشتون، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران انتقاد می‌کند که در چارچوب مذاکرات هسته‌ای و برای ادامه گفتگوها به دیدار حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در تهران رفته بود.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۷۹۳


ارسال