جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۶
در گفتگو با عصر هامون صورت گرفت؛
دعوت علماء و سران طوایف اهل سنت سیستان و بلوچستان برای حضور در راهپیمایی روز قدس
 
علما و سران طوایف اهل سنت،از مردم سیستان و بلوچستان خواستند تا در روز قدس حماسه ای دیگر بیافرینند.
علما و بزرگان طوایف سراسر سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار عصر هامون با تاکید بر حضور در راهپیمایی پرشور روز قدس این راهپیمایی را با توجه به شرایط حساس منطقه سرنوشت ساز و تاثیر گذار عنوان کردند.

علما و سران طوایف اهل سنت در زاهدان، در این رابطه اظهار داشتند: قدس قبله ی اول مسلمین و خانه ی امن مومنین است، حاشا به غیرتمان اگر ذره ای از خاک سرزمین های اسلامی زیر چنگال استکبار باقی بماند.
بزرگ طایفه شاهوزهی  گفت: مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی باید با حضور گسترده خود در راهپیمایی روز قدس پیام انقلاب اسلامی و حمایت از قدس شریف را به گوش جهانیان برسانند.
محمد رضا شاهوزهی روز قدس را یکی از روزهای سرنوشت ساز در
حاشا به غیرتمان اگر ذره ای از خاک سرزمین های اسلامی زیر چنگال استکبار باقی بماند.
تاریخ انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: باید در این روز با حضور حماسی خود پس از حماسه خرداد ماه، حماسه ای دیگر خلق کنیم.

همچنین علمای اهل سنت خاش اعلام کردند: قدرت‌ها و رژیم جعلی و غاصب مانند اسرائیل بدانند ملت ایران نمی‌گذارد تا ذره‌ای از ارزش‌های دینی و اسلامی مسلمانان کاسته شود و این موضوع را با حضور گسترده خود در راهپیمایی روز قدس نشان می‌دهند .
مولوی محمد نور ایرندگانی امام جمعه اهل سنت خاش در اینباره گفت: با درایت و دور‌اندیشی بنیانگذار کبیر انقلاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس لقب گرفت که تاکنون این روز به مبدا تحولی در عالم اسلام و تزریق خون تازه به شریان حیاتی جامعه اسلامی مبدل شده است.

سران طوایف براهویی شهرستان زابل نیز با اصرار بر اعاده حق غصب شده مردم فلسطین عنوان نمودند، ما با آمدن به این راهپیمایی می توانیم همدردی
این روز به مبدا تحولی در عالم اسلام و تزریق خون تازه به شریان حیاتی جامعه اسلامی مبدل شده است.
کنیم با مادران شهید فلسطینی که فرزندانشان برای دفاع از ناموس و بیت المقدس پاک به میدان مبارزه میروند و به شهادت می رسند ما با حضورمان در این روز همبستگی امت اسلامی را به نمایش خواهیم گذارد..
مسلمانان فلسطینی غریب و بی دفاع هستند و ما نیز به عنوان یک مسلمان وظیفه داریم که فریاد آزادی و آزادگی برادران فلسطینی خود را در راهپیمایی روز قدس به استکبار جهانی و متحدانشان با مشتهای گره کرده خود نشان بدهیم .
علمای همیشه بیدار و در صحنه ی سراوان سیب سوران و زابلی نیز طی گفت و گوهایی جداگانه تاکید کردند : روز قدس، روز خروش امت اسلامی برعلیه اسرائیل می باشد.
مولوی عبدالصمد ساداتی امام جمعه مسجد جامع سراوان اظهارداشت: مسجد الاقصی پایگاه عروج پیامبرعشق و محبت، سالیان درازی است که دردست خون آشامان شیطان صفت گرفتارشده تا از آن محل بتوانند تفرقه را بین امت واحده اسلامی به شکل روز افزون گسترش
ما با حضورمان در این روز همبستگی امت اسلامی را به نمایش خواهیم گذارد
دهند وصلح و آرامش را از سرزمین های آنان بزدایند.

در چابهار و کنارک نیز سران طوایف و علما حمایت همه جانبه خویش از مسلمانان مظلوم فلسطینی اعلام کرده و افزودند: روز قدس بدون شک یکی از مهمترین دست آوردهای حضرت امام خمینی (ره) بوده وهست که برای تمام مسلمین جهان به یادگار گذاشت.
مولوی سید محمد درتکیده نویسنده و اهل قلم چابهاری اظهار داشت:با نام گذاری این روز درآخرین جمعه از ماه مبارک رمضان تا زمان سرنگونی صهیونیسم غاصب نام فلسطین و یادآوری غصب قدس شریف بدست رژیم منحوس اسرائیل از یادها نخواهد رفت.

شهروندان و علمای اهل سنت ایرانشهر نیز با اعلام برائت از قوم جنایتکار یهود اظهار داشتند: می خواهیم به غربی ها و اسرائیل بگویم فلسطینیان تنها نیستند و همه ی مسلمانان پشتیبانشان هستند بلکه وظیفه ی مسلمانان کمک به یکدیگر است هرچند از آنها
تا زمان سرنگونی صهیونیسم غاصب نام فلسطین و یادآوری غصب قدس شریف بدست رژیم منحوس اسرائیل از یادها نخواهد رفت.
دور باشند.
ما آماده ایم که پا به پا ی آنان با دشمنان اسلام و مسلمین بجنگیم تا به جهانیان اعلام کنیم هیچ کس نمی تواند تفرقه ای میان مسلمانان بیاندازد و آنها را اذیت کند ،بیشترین ارزش این راهپیمایی این است که مردم با زبان روزه به خیابان ها رفته و حمایت خود را از فلسطینیان اعلام می دارند.

همچنین سران طوایف شهرستان هیرمند درگفتگو با خبرنگارعصر هامون اظهار داشتند: ما مسلمانان اهل سنت شهرستان هیرمند در کنار برادران شیعه در این راهپیمایی شرکت خواهیم کرد و فریاد زنده باد فلسطین سر می دهیم و نابودی رژیم غاصب صهیونیستی و آزادی قدس شریف را خواستاریم واین را یک وظیفه بر خود می دانیم،
سرطایفه ارباب در این باره اظهار داشت:تدبیر هوشمندانه بنیانگذار انقلاب در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس همبستگی مسلمانان در حمایت از ملت مظلوم فلسطین را جهانی کرد وما هم در حمایت از ملت مظلوم فلسطین در این شرکت
می خواهیم به غربی ها و اسرائیل بگویم فلسطینیان تنها نیستند و همه ی مسلمانان پشتیبانشان هستند
خواهیم کرد.
امام جمعه اهل سنت نیکشهر نیز اعلام کرد: تکرار هرساله روز قدس باعث فراموش نشدن آرمان های فلسطین در قلوب مسلمین است،مهمترین و بارزترین بحران خاورمیانه مساله فلسطین و جنگ مداوم رژیم جعلی اسرائیل با مردم فلسطین وبا برخی از کشورهای همجوار فلسطین اشغالی از جمله لبنان است ،تا کنون میلیون ها نفر از مردم فلسطین آواره شده اند و هزاران نفر به شهادت رسیده اند این چه عدالتی است؟چرا اسرائیل باید با کشیدن یک دیوار بزرگ میلیون ها فلسطینی را در سرزمینشان به صورت دسته جمعی زندانی کند ؟چرا جامعه بین المللی با سکوت خود از مجموعه ی اقدامات ضد بشری رژیم صهیونیستی چشم پوشی می نماید؟
چرا باید مدافعان تجاوز اسرائیل به مردم فلسطین و لبنان که خود را جامعه بین المللی می نامند بین اشغالگر و اشغال شده علامت تساوی بگذارند ما مردم شهرستان نیکشهر چه شیعه و چه اهل سنت گوش به فرمان رهبری در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهیم کرد و از مردم مظلوم فلسطین اعلام حمایت می کنیم.

انتهای پیام/5696
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۹۸۷


ارسال