يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۴
فرمانده بسیج سپاه شهرستان خاش خبر داد؛
اعزام ۸۰ بسیجی شهرستان خاش به اردوی راهیان نور
 
فرمانده بسیج سپاه شهرستان خاش گفت : در جهت غنای معنوی این اردو سعی شده از حضور روحانی کاروان، کارشناس فرهنگی و همچنین یادگاران دفاع مقدس بعنوان راوی استفاده شود.
به گزارش عصر هامون، سرهنگ موسی اصغری در گفت وگو با تفتان ما ، هدف از برگزاری این اردوها را آشنائی هرچه بیشتر بسیجیان با واژه شهادت، ایثار و دفاع مقدس عنوان کرد.
وی اظهار داشت : تعداد ۸۰ نفر از بسیجیان حوزه های شهری و روستایی شهرستان خاش در قالب کاروان راهیان نور توسط ۲ دستگاه اتوبوس به مناطق جنگی ۸سال دفاع مقدس اعزام می شوند .
وی تصریح کرد : شرکت کنندگان در طول این سفر علاوه بر شرکت در اردوی عملی از یادمان های شهدا در هویزه ، سوسنگرد، شلمچه و اروند رود بازدید و با آرمان های شهدا و امام شهدا تجدید میثاق خواهند کرد .
سرهنگ اصغری بیان کرد : در جهت غنای معنوی این اردو سعی شده از حضور روحانی کاروان، کارشناس فرهنگی و همچنین یادگاران دفاع مقدس بعنوان راوی استفاده شود.
وی با تاکید بر حضور با بصیرت در اردوهای راهیان نور خاطرنشان کرد: در اردوهای راهیان نور فرزندانمان را با شهدا انس می دهیم تا از راه آنها دور نشویم زیرا شهدا جان گران بهای خود را برای حفظ نظام دادند.
محمد اکبر چاکرزهی فرماندار خاش نیز در ادامه این مراسم گفت : اعزام دانش آموزان به مناطق جنگی فرصت مناسبی است و از این فرصتها حداکثر استفاده و بهره برداری شود و تدابیری اتخاذ تا به نحو مطلوب انجام شود.
وی ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده اند: امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست تصریح کرد :‌ اعزام کاروان راهیان نور با حضور قشر جوان و نوجوان، فرصت بسیار ارزشمندی است تا آنها را با رشادتهای رزمندگان در جریان هشت سال جنگ تحمیلی آشنا کرد.
وی در پایان ضمن تاکید بر هرچه باشکوه برگزار شدن این اردوها، خاطر نشان کرد : برنامه ریزی مناسب دراردوی زیارتی راهیان نور باعث تأثیرگذاری بیشتر بر زائزان مناطق جنگی دفاع مقدس خواهد شد و خاطره ای به یاد ماندنی برجای خواهدگذاشت.
در پایان این مراسم بسته های فرهنگی شرکت کنندگان اعزامی به مناطق جنوب کشور توزیع شد و مراسم بدرقه با حضور جمعی از مسئولین شهرستان در محل کانون فرهنگی اجتماعی بسیج سپاه خاش برگزار گردید .
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۰۰۳۰


ارسال