پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
1
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۲۶
بحران سوریه به سرنگونی رژیم آل سعود منجر می‌شود
 
پاکستان نسخه خود را از موشک های دوش‌ پرتاب ضد هوایی چینی به نام عنزه و ضد تانک تولید می‌کند و عربستان قصد دارد آن‌ها را خریداری کرده و در اختیار تروریست های سوریه قرار دهد.
به گزارش عصر هامون، نخست وزیر عراق ریاض را به طولانی شدن نزاع در سوریه متهم کرده و می‌گوید بحرانی که در این کشور به درازا کشیده شده است به سرنگونی خاندان سلطنتی آل سعود منجر خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نوری المالکی، نخست وزیر عراق در مصاحبه با هفته نامه آلمانی اشپیگل از نظام سیاسی آل سعود به عنوان نظامی منسوخ انتقاد کرد که در معرض تهدیدات ناشی از بحران سوریه قرار دارد.

وی همچنین واشنگتن را مسئول ادامه خون‌ ریزی‌ها در سوریه دانست و افزود اگر دخالت‌های عربستان و امریکا نبود، طرف‌های جنگ در سوریه می‌توانستند اختلافات خود را از راه گفت‌ وگو حل و فصل کنند.

نخست وزیر عراق هشدار داد که بحران سوریه می‌تواند به کل منطقه کشیده شود و اردن را به‌ هم ریزد.

عربستان سعودی مهم‌ ترین تامین‌ کننده کمک‌های تسلیحاتی و مالی شبه‌ نظامیان در سوریه بوده است.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال روز ۲۶ بهمن (۱۵ فوریه) به نقل از دیپلمات‌های غربی و عرب و نیز منابع مخالفان دولت سوریه گزارش داد، عربستان سعودی پذیرفته است سلاح‌های پیشرفته‌ تری همچون موشک های ضدهوایی دوش‌ پرتاب در اختیار گروه‌های شبه‌ نظامی در سوریه قرار دهد.

همچنین، یک منبع نزدیک به مقام‌های سعودی که خواست نام او فاش نشود، ۴ اسفند گفت: پاکستان نسخه خود را از موشک های دوش‌ پرتاب ضد هوایی چینی به نام عنزه و ضد تانک تولید می‌کند و عربستان قصد دارد آن‌ها را خریداری کرده و در اختیار تروریست های سوریه قرار دهد.

ناآرامی‌های خونین از سال ۲۰۱۱ گریبانگیر سوریه است.

برخی منابع می‌گویند بیش از ۱۳۰ هزار نفر در ناآرامی‌های سوریه کشته و میلیون‌ها نفر نیز بی‌خانمان شده‌اند.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۰۰۹۱
مرجع : شبکه خبر


ارسال
civh phjld
۱۳۹۲/۱۲/۲۶ ۱۹:۳۹
خدا لعنت کند کسانی که با تجاوز وفتل کودکان وزنان وانسانهای بیگناه می خواهند ارامش ثبات یک کشوررا برای گسترش سلطه خود به هم بریزند خداوندا فرج مولایم زودتر عنایت کن تا ریشه تمام جنایتگران وسلطه گران ومفسدان که سر دسته آنها امریکا واسراییل وعربستان است از بن بکن ودادمظلومان از آنها بگیرد خداوند سلامتی رهبرم وسربلندی ایران اسلامیم وسربازان وسپاهیان ارتشیان را به ما عنایت کن پیروز باد ایران وسوریه وفلسطین