شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۲
سیما سردارزهی نقاش بلوچ چابهاری است که از کمبود فضا و نگارخانه ایی مجزا برای نمایش کارهای هنری و نمایشگاه برای هنرمندان گلایه دارد.
به گزارش عصرهامون، سیما سردارزهی در حاشیه نمایشگاه آثار نقاشی در گفت و گو با چهاربهاران اظهار داشت : سبک نقاشی که در این نمایشگاه استفاده شده اکسپرسیونیسم نام دارد هدف اصلی این سبک نمایش درونی بشر، مخصوصاً عواطفی چون ترس، نفرت، عشق و اضطراب است.

وی افزود :مدت زمان ۱۲ سال است که به این حرفه مشغول هستم و آثار به نمایش درآمده با توجه به محیط اطراف مشکلات اجتماع شهر و شهرستان و به سبک اکسپرسیونیسم را به نمایش در آورده شده است.

هنرمند چابهاری نبود نگارخانه را از مهمترین مشکلات شهرستان چابهار دانست و بیان کرد: چابهار از نظر هنرهای تاریخی و غیره قطب های هنرهای استان به حساب می آید به دلیل سوء مدیریت و نبود یک نگارخانه در سطح شهرستان چابهار این هنر مظلوم واقع شده است.

سردارزهی گفت: برای آموزش علاقه مندان به این رشته هیچ گونه گارگاه و یا نگارخانه مجهزی در شهرستان موجود نمی باشد ، از مسئولین انتظار می رود نسبت به این هنر توجه خاصی داشته باشند تا هنرمندان و علاقه مندان به این هنرها بتوانند استعدادهای خود را شکوفا و باعث جذب هرچه بیشتر در این عرصه از هنر شوند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۰۳۰۹


ارسال