سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۴
نماينده مردم سراوان در مجلس شوراي اسلامي
طرح مبادلات مرزي در استان در حال انجام است
 
نماينده مردم سراوان ،سيب سوران و مهرستان گفت ساز و کار طرح مبادلات مرزی در هيئت دولت تمام شده و اين طرح توسط مسئولان مربوطه در استان در حال انجام است.
به گزارش عصرهامون «هدايت ا... ميرمرادزهي» اظهار داشت: پيرو طرح هاي قبلي در راستاي کمک به بهبود وضعيت معيشت مرزنشينان استان، طرح مبادلات مرزي که شامل واردات 54 قلم کالاي اساسي توسط مرزنشينان بود، در استان در حال انجام است.
«هدايت ا... ميرمرادزهي»، خاطرنشان کرد: ساز و کار اين طرح در هيئت دولت تمام شده و اين طرح توسط مسئولان مربوطه در استان در حال انجام است.
وي بيان کرد: به منظور تسريع در انجام طرح مبادلات مرزي مرزنشينان، استاندار نيز قول همکاري مساعد داده است.عضو کميسيون کشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس اظهار کرد: براي کمک به اقتصاد مرزنشينان استان که با مشکلات معيشتي بي شماري روبه رو هستند تلاش مي‌شود تا طرح فروش قانوني سوخت توسط مرزنشينان نيز، مجدد از سرگرفته شود.
وي تصريح کرد: با توجه به اينکه يکي از مهمترين خواسته‌هاي مردم اين حوزه انتخابي که با پاکستان مرز مشترک دارد رسيدگي به وضعيت اشتغال جوانان است، تلاش مي‌شود تا اين طرح که سبب رونق تجارت صحيح از مرز شده است، نيز در اسرع وقت از سرگرفته شود.
وي در پایان خاطر یادآور شد: در صورت اجرا شدن صحيح اين دو طرح، علاوه بر حل مشکلات اقتصادي مرزنشينان و کمک به اشتغال جوانان، زمينه براي سامان يافتن مرز و تأمين امنيت در ناحيه سراوان، سيب سوران و مهرستان نيز فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۰۶۹۱
مرجع : روزنامه خراسان


ارسال