سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۵
معاون استاندار سیستان و بلوچستان:
مرحله دوم هدفمندی یارانه ها به نفع استان های غیر برخوردار است
 
معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در مرحله دوم اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، تلاش بر این است که افزایش قیمت حامل‌های انرژی با شیب بسیار ملایم صورت پذیرد.
به گزارش عصر هامون غلامرضا مالکی در جلسه ای که به منظور تنظیم بازار در ایام برگزاری هدفمندی یارانه‌ها در محل استانداری زاهدان تشکیل شد اظهار داشت:دولت تدبیر و امید از زمان تشکیل در عرصه اقتصادی مناسب عمل کرده است و از زمان روی کار آمدن تا پایان اسفندماه افزایش قیمت کالاها را به نحو مطلوبی کنترل کرده است.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در مرحله دوم اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، تلاش بر این است که افزایش قیمت حامل‌های انرژی با شیب بسیار ملایم صورت پذیرد.
وی ادامه داد: متاسفانه قیمت سوخت در دولت قبل از 100 تومان به 700 تومان افزایش یافت که این مسئله به خودی خود، مشکلات زیادی را در سایر مسائل اقتصادی کشور داشته است.
مالکی ادامه داد: هم‌چنین قرار بر این است که دهک‌هایی که از تمکن مالی قابل قبولی برخوردار بوده از دریافت یارانه‌ها حذف و درآمد حاصله صرف تولیدات داخلی و مسائل عمرانی کشور شود.
وی خاطر نشان کرد: نسبت به میانگین کشوری، هزینه خانوار شهری استان سیستان و بلوچستان از متوسط هزینه روستایی کشور کمتر است و همین عامل مشخص می‌کند که سطح اقتصاد و درآمد در این استان پائین است.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده، هزینه هر خانوار روستایی در استان سیستان و بلوچستان در طول سال، 4 میلیون و 600 هزار تومان است و بر همین اساس هزینه خانوار شهری در این استان در هر سال 8 میلیون و 400 هزار تومان است.
مالکی افزود: هدفمندی یارانه‌ها قانون است و همه آحاد مردم مکلف به این مهم هستند و باید مدیران اجرایی و رسانه‌ها نسبت به فضا سازی مطلوب و ایجاد دلگرمی در بین مردم تلاش بیشتری داشته باشند.
مالکی خاطرنشان کرد: در حقیقت با توجه به تعداد زیاد هزینه‌های دولت در پرداخت حقوق کارکنان، دولت به تنهایی و بدون کمک بخش خصوصی در زمینه تولید بنگاه‌های اقتصادی راهگشا نخواهد بود و به همین دلیل باید زمینه حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و به طور کل بخش خصوصی در مسیر رشد اقتصادی کشور فراهم شود.
وی اظهار کرد: با توجه به مصوبه مجلس که میزان مشخصی از درآمد یارانه‌ها را به بخش‌های عمرانی و توسعه زیرساخت‌های اقتصادی کشور اختصاص داده است، می‌توان خوش‌بین بود که مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها به نفع استان‌های غیر برخورداری چون سیستان و بلوچستان است.
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار سیستان و بلوچستان در پایان تاکید کرد: امید است رسانه‌ها به عنوان عامل تاثیرگذار در جلب مشارکت‌های مردمی و اصناف، برگزاری میزگردها و انجام گزارشات متعدد با اصناف و افراد صاحب‌نظر و صاحب نفوذ در اقتصاد اهتمام بیشتری به خرج داده تا هر گونه نگرانی را از جامعه نسبت به مشکلات احتمالی طرح هدفمندی یارانه‌ها کم کنند.
انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۰۷۸۰


ارسال