پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در اظهارات کارشکنانه‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات گفت: ما به تعهدات ایران در موضوع برنامه هسته‌‌ای‌اش مشکوک هستیم.
به گزارش عصر هامون، به نقل از پایگاه اینترنتی نشریه جروزالم پست ، "رابرت منندز" در اظهاراتی در نیویورک مدعی شد: ما درباره برنامه اتمی ایران محافظه‌کارانه رفتار می کنیم. گذشته تنها یک مقدمه بود، من درباره اینکه ایران به وعده هایش عمل کند مشکوکم. بر اساس معیارهایی که در طرح اقدام مشترک بیان شده است و بر اساس اظهارات افراد مختلف، اقدامات اخیر ایرانی‌ها نگران کننده است.

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا افزود:با این حال من از تلاشهای باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای رسیدن به توافقنامه‌ای نهایی با ایران پشتیبانی می‌کنم.

منندز در ادامه در ادعایی گستاخانه افزود: ما نباید هیچ اشتباهی کنیم، زیرا آنها در حالی که در اتاق مذاکرات به گروه ما لبخند می زنند، در همین حال نقشه هایی برای به شکست کشاندن این مذاکرات می کشند.

وی درباره مذاکرات سازش گفت: زمانی که موضوع حق حیات اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی مطرح می شود، ما همه محافظه کار هستیم . زمانی که موضوع حفاظت از مردم اسرائیل و ایمنی و امنیت آنها در مرزهایشان مطرح می شود ما باز هم محافظه کار هستیم، اما موضوع حتمی باید مانند مانند سخنی روی سنگ حک شود، این است که محمود عباس باید کشور یهودی را بدون کم و کاست و ابهام به عنوان،کشوری یهودی به رسمیت بشناسد.

وی در پایان درباره مسئله سوریه مدعی شد: درباره موضوع سوریه باید بگویم که مجوز کمیته ما در سپتامبر گذشته برای استفاده نیروی نظامی تنها دلیلی بود که اسد با نابودی زرادخانه سلاح های شیمیایی خود موافقت کرد. تمایل ما به استفاده از قدرت نظامی می‌تواند تغییرات مثبتی به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۰۸۲۶


ارسال