دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
3
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۵
شهریاری در گفتگو با عصر هامون:
اشتغال مهم ترین خواسته جوانان استان است/ سرنوشت جمشید دانایی فر مشخص شود
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: امید است در سفر رییس جمهور به استان مشکل بیکاری و اشتغال جوانان حل شود.
حسینعلی شهریاری در گفت و گو با عصر هامون مهم ترین خواسته های مردم استان را در سفر ریاست جمهوری به استان رفع بیکاری بیان کرد و گفت: مهم ترین خواسته مردم استان در درجه اول اشتغال است در حال حاضر مهم ترین معضل استان بیکاری جوانان علی الخصوص جوانان تحصیلکرده است که خانواده ها را بشدت نگران کرده است.

وی ادامه داد: اشتغالزایی مهم ترین دغدغه خانواده های استان سیستان و بلوچستان است، امید است دولت جدید با تدبیر مسائل امنیتی استان را حل نماید و اگر مشکل اشتغال حل شود تا حد زیادی مشکل امنیت نیز برطرف خواهد شد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با اشاره به هم مرزی استان با کشورهای پاکستان و افغانستان و طراحی های ضد انقلاب علیه نظام جمهوری اسلامی در آنسوی مرزها اظهار داشت: دیپلماسی خارجی ایران باید فعالیت بیشتری نماید، به خصوص با کشور پاکستان برخورد قاطع شود، همانطور که شاهد هستید در جریان گروگانگیری مرزبانان دولت پاکستان صراحتاً وجود مرزبانان را در خاک این کشور تکذیب می کرد و شاهد بودیم این عزیران در خاک پاکستان بودند.

وی ادامه داد: خوشبختانه مرزبانان ایرانی آزاد شدند و به کشور بازگشتند اما سرنوشت گروهبان یکم جمشید دانایی فر همچنان مبهم است، لازم است دولت با جدیت بیشتری پیگیر سرنوشت مرزبان ایرانی باشد.

شهریاری در خصوص ایجاد مناطق ویژه ای اقتصادی در مناطق مرزی استان و مشارکت مرزنشینان در مسائل اقتصادی تصریح کرد: بازارچه های مرزی و مناطق ویژه اقتصادی  در استان باید در دستور کار دولت قرار گیرد که عملاً تا کنون کار جدی در این مورد صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: مهندسین جوان کشاورزی نیز وام هایی را دریافت کرده بودند، اما با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه و افزایش قیمت ها نتوانستند ادامه کار دهند و این وام ها را پرداخت نمایند، لازم است دولت جهت کمک و احیای این افراد بخشودگی های برای آنها در نظر گیرند، تا بتوانند به کار خود ادامه دهند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با انتقاد از شیوه سنتی کشت در منطقه سیستان و استفاده از روش های نوین کشاورزی جهت بهره برداری بیشتر محصولات کشاورزی در این ناحیه بیان کرد: قطعاً باید در مسئله کشاورزی تغییر روش دهیم، کشاورزی با روش های سنتی امکان پذیر نیست، باید الگوی کشت این منطقه تغییر نماید، و محصولات استراتژیک سرمایه گذاری شود، محصولاتی باید کشت شود که با آب کم بتوان بهره برداری نمود.

شهریاری در پایان یادآور شد:حق آبه هامون نیز توسط دولت و نمایندگان مجلس با جدیت ویژه ای پیگیری می شود، ریاست جمهور نیز این مهم را مد نظر دارند و در این مورد حساسیت خاصی دارند حتماً این موضوع در این سفر مطرح خواهد شد. وزارت خارجه و نیرو نیز با پیگیری ویژه حق آبه هامون را در دستور کار خود قرار داده اند، و امید است در آینده ای نه چندان دور مشکل آب منطقه سیستان حل شود.

گفتنی است ریاست جمهوری دولت یازدهم در روزهای 26 و 27 فروردین ماه در اولین دور سفرهای سال 1393 به استان سیستان و بلوچستان سفر خواهد کرد.

انتهای پیام /7250  
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۱۱۱۴


ارسال
۱۳۹۳/۰۱/۲۴ ۱۴:۵۸
بنده بعنوان يك جوان اشتغالي كه تودرخواست كرديدبيزاريم بخشيديم به شما
 
محسن
۱۳۹۳/۰۱/۲۵ ۱۱:۱۲
هزاران هزار جوان بیکار استان را شغل دهید.جناب شهریاری ما با امید به شما رای دادیم.
فرزند جانباز و آزاده 28 ساله لیسانسه چرا باید بیکار و سرخورده باشد؟؟؟
شغل-شغل-شغل......
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۲۵ ۱۲:۴۵
جهچه کنیم بااین بیکاری