پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۱
ایران با طرح افزایش تولید نفت خود تحریم‌های آمریکا را به چالش می‌کشد
 
روزنامه انگلیسی "دیلی‌تلگراف" در گزارشی نوشت: ایران با طرح افزایش صادرات نفتی خود تا سال 2018، تحریم های آمریکا را به چالش می‌کشد.
به گزارش عصر هامون، روزنامه دیلی‌تلگراف انگلیس نوشت: ایران با برنامه دو برابر کردن تولید نفت خود تا سال 2018، تحریم های آمریکا را به چالش می‌کشد. وزیر نفت جدید ایران برای تولید نفت به میزان پنج میلیون و هفتصد هزار بشکه در روز در طی چهار سال آینده ، هدف گذاری کرده است. ایران هم اکنون روزانه حدود سه میلیون بشکه نفت خام تولید می‌کند.

به نوشته این روزنامه، ایران از طرح هایی برای دو برابر کردن تولید نفت ، نادیده گرفتن تحریم ها و تزریق میلیارد ها دلار از ذخایر ارزی خود به توسعه ی سهم این کشور در بزرگترین میدان گازی جهان در خلیج فارس خبر داد.

این روزنامه انگلیسی نوشت بیژن زنگنه وزیر نفت ایران ، هدف جدیدی برای تولید نفت تا سال 2018 تعیین کرده است. جدید ترین ارقام منتشر شده سازمان کشورهای صادر کننده نفت(اوپک) نشان می‌دهد که ایران هم اکنون حدود سه میلیون بشکه نفت در هر روز تولید می کند. تهران هم اکنون نشانه های قوی را برای جامعه ی بین المللی ارسال می کند مبنی بر اینکه ایران در نظر دارد میدان گازی مشترک با قطر را در خلیج فارس توسعه بدهد.

گمشتاق علی گوهری" رئیس شرکت ملی نفت ایران گفته است که جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد 14 میلیارد دلار برای توسعه ی میدان های نفت و گاز مشترک با کشورهای همسایه سرمایه گذاری کند. آژانس بین المللی انرژی تخمین می زند که منطقه پارس جنوبی که هم مرز با میدان گازی قطر است حدود 1800 تریلیون فوت مکعب گاز طبیعی و 51 میلیارد بشکه گاز طبیعی فشرده در خود جای داده باشد. این منطقه قطر را به بزرگترین ارسال کننده گاز طبیعی مایع و به یک ابر قدرت انرژی در دنیا تبدیل کرده است.


انتهای پیام/5082
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۱۱۵۴


ارسال