سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ,18 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۷
وزیر راه و شهرسازی از بزرگراه میرجاوه ـ زاهدان - بم بازدید کرد
 
وزیر راه و شهرسازی به همراه مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از بزرگراه میرجاوه ـ زاهدان - بم بازدید کرد
به گزارش عصرهامون ، عباس آخوندی امروز از بزرگراه زاهدان زابل و زاهدان و بزرگراه بم - زاهدان بازدید کرد و در هنگام بازدید از این پروژه‌ اظهار کرد: این پروژه‌ها نقش بسیار مهمی در تحول چهره منطقه ایفا خواهد کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان هم در این بازدید اظهار کرد: این بزرگراه با 317 کیلومتر طول در قالب 9 قطعه در سال 86 آغاز شده و هم اکنون سه قطعه به طول 102 کیلومتر در حال اجرا است.
ابوالفضل باقرنیا افزود: این محور ترانزیتی از شهرستان مرزی میرجاوه در همسایگی پاکستان آغاز می‌شود و پس از گذر از زاهدان در ادامه به شهر بم در استان کرمان منتهی می‌شود.
وی بیان کرد: تاکنون برای احداث این بزرگراه 38 میلیارد تومان هزینه شده است و برای تکمیل و بهره‌برداری از آن 389 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.
باقرنیا هم‌چنین مهم‎ترین مشکل این بزرگراه‌ها را کمبود اعتبار عنوان کرد و افزود: در صورت تامین اعتبار این پروژه‌ها به زودی تکمیل و مورد بهره‎برداری قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: در جلسه با رئیس جمهور که به استان سفر کرده‌اند راجع به تأمین اعتبار منابع نیز تصمیم‌گیری می شود.
لازم به ذکر  است : قطعه یک این بزرگراه به طول 41 کیلومتر با 87 درصد پیشرفت فیزیکی و قطعه دو این بزرگراه نیز به طول 31 کیلومتر هم اکنون به 30 درصد پیشرفت در اجرا رسیده است.

انتهای پیام/5269
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۱۲۵۴


ارسال