چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۲
وزیر راه و شهرسازی
طرح احداث و توسعه باند دوم فرودگاه زاهدان اجرا می شود
 
وزیر راه و شهرسازی در سفر به زاهدان بر توسعه باند دوم فرودگاه بین‌المللی زاهدان تاکید کرد.
به گزارش عصر هامون، عباس آخوندی در بدو ورود به زاهدان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: توسعه باند دوم فرودگاه بین‌المللی زاهدان بسیار ضروری است و باید تلاش کنیم این باند هم برای نشست و برخاست هواپیماهای مسافری پهن پیکر آماده شود.

وی شامگاه دوشنبه پس از بازدید از بخش‌های مختلف فرودگاه بین‌المللی زاهدان تاکید کرد در سفر به زاهدان در صدد هستیم بخش‌های مختلف حمل و نقل هوایی، دریایی، زمینی و ریلی این استان را مورد بررسی قرار دهیم و اقدامات لازم را نیز در این زمینه به عمل آوریم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سفر رئیس جمهور به زاهدان و توجه ویژه وی به سیستان و بلوچستان بیان کرد: این استان یکی از استان‌های مرزی کشور ماست و باید وضعیت پایانه‌های مرزی آن نیز مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان نیز در بازدید وزیر راه و شهرسازی از فرودگاه بین‌المللی زاهدان، گزارشی از آخرین وضعیت این فرودگاه ارائه داد و گفت: طرح توسعه باند دوم فرودگاه هم اکنون پس از انجام مناقصه و مشخص شدن پیمانکار آن آماده است تا در صورت موافقت هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌های کشور در اختیار پیمانکار قرار گیرد تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

حسن اعرابی مقدم افزود: قرارداد احداث باند جدید به مبلغ 48 میلیارد و 800 میلیون تومان آماده امضا است تا این باند 4 هزار و 250 متری، علاوه بر عریض شدن و تثبیت مقاومت آن، برای نشست و برخاست هواپیماها آماده شود.

وی اضافه کرد: باند کنونی فرودگاه زاهدان که از 20 سال پیش به بهره‌برداری رسیده، پس از بهره‌برداری از باند جدید به عنوان ˈتاکسی ویˈ از آن استفاده می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان با اشاره به تعداد پروازها از فرودگاه زاهدان عنوان کرد: هم‌اکنون هر هفته 88 پرواز داخلی به برخی مراکز استان‌های مختلف کشور از جمله تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، گرگان و بندرعباس انجام می‌شود که علاوه بر آن در مسیرهای بین‌المللی به دبی، نجف، بغداد و جده نیز پرواز دارد و بزودی پروازهای زاهدان به کراچی و کویته پاکستان نیز از طریق این فرودگاه راه‌اندازی می‌شود.

به‌گزارش تسنیم، وزیر راه و شهرسازی که قرار است امروز رئیس جمهور را در سفر به استان سیستان و بلوچستان همراهی کند، در مدت اقامت در زاهدان از نزدیک به بررسی آخرین وضعیت حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی استان می‌پردازد.

هم‌چنین عباس آخوندی قرار است از محورهای زاهدان – بم و زاهدان – زابل نیز بازدید کند.

انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۱۲۷۴


ارسال