چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ,15 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۳
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با عصر هامون:
به سوالات فیس بوکی پاسخ نمی دهم/ فقدان فضای فرهنگی و هنری مشکل سیستان و بلوچستان است
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مهمترین مشکل فرهنگی سیستان و بلوچستان کمبود و یا فقدان فضاهای فرهنگی و هنری است.
علی جنتی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون اظهار داشت: امسال در لبیک به ندای رهبر پیرو شعار سال "اقتصاد و فرهنگ" حمایت از نیروها و استعداد جوان و مدیریت جهادی که فارغ از بوروکراسی اداری و برخی از پیچیده گی های که در حوزه اداری داریم با روحیه انقلابی دنبال می کنیم.
وی در خصوص شعار سال 93  و اقدامات سازمان متبوعش در این مورد بیان داشت: همانند سایر دستگاه که مخاطب این شعار هستند، وزارت ارشاد نیز کار گروهی برای برنامه ریزی و سیاست گذاری در سال جدید تشکیل داده است، که برنامه های آن در آینده ای نزدیک اعلام می کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: امسال وظیفه سنگینی بر عهدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همه ی نهادهای فرهنگی است و باید تلاش بیشتری برای تحقق اهداف پیشرو کنیم.

وی با اشاره به جایگاه فرهنگی سیستان و بلوچستان نسبت به سایر مناطق کشور اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان نه تنها از لحاظ فرهنگی نسبت به سایر استانها کمبود ندارد، بلکه هنگامی که آثار هنرمندان این استان را ارزیابی می کنیم، مشاهده می شود نسبت به سایر استانها از جایگاه برتری برخوردار است.
 
جنتی با اشاره به جلسه ای که با نویسندگان، هنرمندان و اصحاب رسانه در زاهدان داشت بیان کرد: مهمترین مشکل فرهنگی سیستان و بلوچستان کمبود و یا فقدان فضاهای فرهنگی و هنری است.
وی ادامه داد: سیاست کلی دولت نسبت به استان سیستان و بلوچستان و استانهای محروم کشور تخصیص اعتبارات ویژه نسبت به فرهنگ و هنر است.

جنتی تصریح کرد: موضوع عدالت فرهنگی که از ابتدا بنده در جریان رای اعتماد مجلس نیز اعلام کردم این است که کمک بیشتری به اصحاب فرهنگ جامعه شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به خبرنگار عصر هامون در خصوص رفع فیلتر فیس بوک و سرنوشت این شبکه اجتماعی و موضوعات مرتبط با آن اظهار داشت: اینگونه سوالات را قرار است جواب ندهم.
انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۱۳۳۹


ارسال