پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۸
وزیر بهداشت و درمان؛
سیستان و بلوچستان بیش از ۱۰ بیمارستان نیاز دارد
 
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت : استان سیستان و بلوچستان بیش از 10 بیمارستان نیاز دارد .
به گزارش عصر هامون، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه سفر به شهرستان خاش در گفتگو با خبرنگار تفتان ما ، ابا اشاره به این مطلب که استان سیستان و بلوچستان در همه ی برنامه های دولت جزء اولویت های مهم است، اظهار داشت : این استان بخصوص در بخش پزشکی از اولویت بسیار بالای برخوردار است .
وی افزود : دولت تدبیر و امیدنیز در بخش های دیگر از جمله بخش های خدماتی ، اقتصادی و اشتغال برنامه هایی دارد .
دکتر هاشمی تصریح کرد : در سیستان و بلوچستان در حوزه بهداشت و درمان زیرساخت ها دچار مشکل هستند و کمبود های است که ان شاالله پس از این سفر ظرف چند ماه آینده حل خواهند شد .
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: یکی از مهمترین مشکلات این استان کمبود پزشک متخصص است و بخشی از مناطق حتی ۵۰ درصد پزشک عمومی ندارند یا پزشک متخصص نیز کم است .
وی خاطرنشان کرد : امکانات بیمارستان های استان نیز کم است و مردم ما صبور باشند به تدریج مشکلات را نیز حل خواهیم کرد .
دکتر قاضی زاده هاشمی یادآور شد : توسعه امکانات بیمارستانی ، حل کمبود پزشک متخصص زنان و امکانات تصویر برداری در اولویت نخست برنامه های دولت برای این استان است .
وی افزود : راه و چاره ای بسیاری از مشکلات بخش بهداشتی و درمانی مشارکت خیرین و سرمایه گذاران است که باید بخش خصوصی نیز با ما همکاری کند تا نیز مشکلات حل گردد و خداوند از ما راضی شود .
وزیر بهداشت با اشاره به این مطلب که استان سیستان و بلوچستان بیش از ۱۰ بیمارستان نیاز دارد ، اظهار داشت : مسئولین و مردم باید بر اساس شعار سال با عزم ملی و مدیریت جهادی بتوانند در جهت رفع کمبود های بهداشت و درمان استان گام بردارند .
وی افزود : در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد درمانگاه های خاش نیز پزشک ندارند و ان شاالله تا آخر سال این درمانگاه ها نیز داری پزشک خواهند شد .
دکتر قاضی زاده هاشمی در پایان اظهار امیدواری کرد : در ظرف مدت ۶ ماه آینده مشکلات بهداشتی و درمانی استان حل خواهد شد .
انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۱۳۴۶


ارسال