چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ,2 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۷
آغاز نام نویسی در طرح بیمه سلامت
 
طرح بیمه سلامت ایرانیان از امروز آغاز می شود. بر اساس این طرح افرادی که تحت پوشش هیچ یک از بیمه های پایه سلامت یادرمان نیستند،می توانند تا پایان اردیبهشت با مراجعه به نشانی اینترنتی" بیمه سلامت " برای دریافت دفترچه خدمات درمان نام نویسی کنند.
به گزارش عصر هامون، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است از طریق سازمان بیمه سلامت ایرانیان ، در سال 93 حدود پنج تا شش میلیون نفر جمعیت فاقد بیمه را تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار دهد.

بر اساس این طرح ، همه هموطنانی که بیمه نیستند، دفترچه خدمات درمانی دریافت می کنند. بر این اساس افرادی که تحت پوشش هیچ یک از بیمه های پایه سلامت یا درمان نیستند، می توانند تا پایان اردیبهشت با مراجعه به نشانی اینترنتی" بیمه سلامت دات آی آر " برای دریافت دفترچه خدمات درمان نام نویسی کنند.

بند پی گفت انصراف دهندگان از یارانه و یارانه بگیران فاقد بیمه، از بیمه همگانی رایگان بهره مند می شوند و افرادی که مشمول دریافت یارانه نمی شوند و فاقد هرگونه بیمه درمانی هستند نیزمی توانند ثبت نام کنند با پرداخت 15 تا 50 درصد تعرفه از بسته بیمه پایه درمان برخوردار شوند که این رقم معادل سه تا 15 هزارتومان در ماه و 36 تا 120 هزارتومان در سال است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت اعتبار لازم برای بیمه افراد فاقد بیمه، 800 میلیاردتومان است که از محل هدفمندسازی در اختیار این سازمان قرار می گیرد.

سخنگوی سازمان بیمه سلامت ایرانیان نیز درباره جزئیات بسته خدمتی این بیمه‌ گفت بیمه همگانی هیچ تفاوتی با سایر بیمه‌های تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران ندارد و هرآنچه در تعهد بیمه سلامت برای خدمات بستری و خدمات سرپایی باشد در این بسته نیز مورد تعهد خواهد بود.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۱۵۴۰
مرجع : شبکه خبر


ارسال