يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ,7 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۱
افزایش 25 درصدی کرایه‌ها از ابتدای هفته آینده
 
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از پیشنهادهای شورا به جای افزایش مکرر کرایه ها پس از هدفمندی یارانه ها درنظر گرفتن تسهیلاتی نظیرافزایش درمیزان کارت سوخت تاکسی ها است.
به گزارش عصر هامون، ابوالفضل قناعتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به بحث افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی که در حال حاضر به دلیل اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها متوقف شده گفت: لایحه شهرداری برای فزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی در سال ۹۳ براساس پیش بینی تورم با ۴۱ درصد افزایش به شورا آمده بود پس از بحث های کارشناسی و در نظر گرفتن تمامی موارد مرتبط با افزایش ۲۵ درصد برای تاکسی ۲۰ درصد اتوبوس ۱۵ درصد برای مترو مصوب شد.

عضو کمیسیون عمران حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: مصوبه شورا براساس قانون به فرمانداری رفت و در آنجا نیز تایید شد و از لحاظ قانونی مشکلی برای اجرا از اردیبهشت ماه ندارد و تنها به دلیل تعامل با دولت مقرر شده تا این افزایش ها همزمان با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها انجام شود.

وی افزود: در واقع در هنگام تصویب افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی موضوع مرحله دوم هدفمندی یارانه ها نیز در نظر گرفته شد و مقرر شد تنها در صورتی که رقم افزایش حامل های انرژی پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها بسیار سعودی بود و پیشنهادی در این زمینه به شورای بیاید و در غیر این صورت این میزان مشکلی برای اجرا نخواهد داشت.

قناعتی خاطر نشان کرد: برخی تسهیلات به جای افزایش قیمت را می توان برای این؟ در نظر گرفت که یکی از این پیشنهادات می تواند افزایش در کارت سوخت تاکسی ها باشد که در حال بررسی است اما به هر حال افزایش مجدد کرایه غیر منظمی است.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۱۷۳۰


ارسال