شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ,24 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۶
اردن پهپادهای رژیم صهیونیستی را به خدمت گرفت
 
با افزایش احتمال عملیات ارتش سوریه در منطقه درعا در مرز با اردن، مقامات اردنی با درخواست از رژیم صهیونیستی برای در اختیار گرفتن چندین فروند پهپاد، تلاش می کنند، نظارت بر مناطق مرزی خود را تشدید کنند.
به گزارش عصر هامون، روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" ضمن اشاره به نگرانی دولت اردن از موفقیت های ماههای اخیر ارتش سوریه در جنگ علیه گروه های مسلح، نوشت: این نگرانی، طبق معمول دولت اردن را به یاری گرفتن از این رژیم وادار کرد و اردن این بار از رژیم صهیونیستی درخواست دریافت چندین فروند پهپاد برای نظارت خود بر مرزهای خود کرد.

به نوشته هاآرتص، در پی موفقیت های ماه های اخیر ارتش سوریه، احتمال دارد درگیری ها در نزدیکی مرزهای اردن از سر گرفته شود و این مساله، باعث نگرانی "امان" شده است.

رسانه های منطقه ای، از احتمال عملیات ارتش سوریه در منطقه "درعا" خبر می دهند؛ منطقه ای که ۳ سال پیش آغاز بحران در این کشور را رقم زد.

هاآرتص با اشاره به موفقیت های ارتش سوریه در نزدیکی مرزهای لبنان به ویژه در منطقه کوهستانی "قلمون" و همچنین در حمص و حلب، افزود: با این حال وضعیت درعا هیچ تغییری نکرده است و این منطقه در دست ارتش سوریه قرار دارد و بخشی دیگر در دست مخالفان.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، درگیری در اطراف منطقه درعا همچنان ادامه دارد.

این درحالی است که دولت سوریه، تسلط بر درعا را ضروری می داند، زیرا می تواند با تسلط بر این منطقه از پیشروی گروه های مسلح به سمت دمشق از مسیر جنوب جلوگیری کند.

از این رو، اردن با پهپادهای رژیم صهیونیستی تلاش می کند که نظارت بر مناطق مرزی خود با سوریه را افزایش دهد.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۱۸۲۶
مرجع : شبکه خبر


ارسال