جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۸
عليه رژيم حاکم در عربستان قیام کنید!
 
یکی از دختران ملک عبدالله پادشاه عربستان که در شهر جده در بازداشت خانگی به سر می برد ، از مردم این کشور خواست علیه رژیم حاکم قیام کنند.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شبکه خبری پرس تی وی ، یکی از دختران ملک عبدالله پادشاه عربستان که همراه با سه خواهر خود در شهر جده در بازداشت خانگی به سر می برد ، از مردم این کشور خواست علیه رژیم حاکم قیام کنند.

"سحر بنت عبدالله" در یک پیام ویدئویی گفت :«با سلام به شهدا و مردان آزاده محبوس ، این افتخاری برای من است که معنای آزادی ، حقوق و شان انسانی را از شما مردم انقلابی بیاموزم. ما قول می دهیم که راه شما را دنبال کنیم و دستان شما را رها نکنیم. دست خداوند بالای سر ما خواهد بود. ما عزم و جدیت را از آیت الله نمر ، شیخ مردان آزاده ، می آموزیم . به این دلیل ، ما به اراده خود به ادامه این راه ادامه خواهیم داد. ما با ایمان به خداوند پیروز خواهیم بود. ای کسانی که با بلند کردن پرچم آزادی برای ما افتخار آفریدید ، موفق باشید. »

بسیاری از مردم عربستان به سرکوب سیاسی و ناشکیبایی مطلق رژیم سعودی در برابر هر گونه نارضایتی معترض اند و حتی برخی از اعضای خاندان حاکم نیز از اوضاع عربستان ناراضی اند.

عربستان سعودی از سه سال قبل که تظاهرات علیه رژیم های مستبد در دیگر کشورهای عربی آغاز شد ، صحنه تظاهرات ضد دولتی بوده است.

مقامات سعودی هرگونه تجمع را ممنوع کرده اند و قانونی را برای محاکمه هر کسی که بخواهد تظاهرات ضد رژیم برگزار کند به تصویب رسانده اند.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۱۸۴۰


ارسال