دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۲
انتخابات مجلس عراق امروز در ۱۹ کشور جهان آغاز می شود
 
امروز انتخابات پارلمانی عراق برای عراقی‌های خارج از این کشور به مدت ۲ روز آغاز خواهد شد. بر اساس این گزارش، ۷۸۵ هزار مهاجر عراقی در این ۱۹ کشور با حاضر شدن در ۱۰۲ مرکز انتخاباتی با ۶۵۴ حوزه رای‌گیری در ۷۰ شهر جهان رای خود را اعلام خواهند کرد.
به گزارش عصر هامون، امروز مرحله نخست انتخابات پارلمانی عراق در 19 کشور جهان کلید می‌خورد. این مرحله از انتخابات دو روز طول خواهد کشید.  بر اساس این گزارش، 785 هزار مهاجر عراقی در این 19 کشور با حاضر شدن در 102 مرکز انتخاباتی با 654 حوزه رای‌گیری در 70 شهر جهان رای خود را اعلام خواهند کرد.

انتخابات مجلس عراق

انتخابات مجلس عراق

«فارس الجبوری» مسئول بخش انتخابات خارج از کشور عراق در کمیساریای مستقل و عالی انتخابات عراق  اظهار داشت، مراکز انتخاباتی اصلی در 14 کشور جهان از امروز آراء عراقی‌های ساکن این کشور را جمع‌آوری خواهند کرد و در 5 کشور نیز مراکز رای‌گیری فرعی وجود خواهد داشت تا عراقی‌های ساکن کشورهای مجاور آنها با مراجعه به این کشور‌ها سرنوشت پارلمان جدید کشورشان را تعیین کنند.

بر اساس این گزارش، کشورهای اصلی عبارتند از: آمریکا، انگلیس، آلمان، سوئد، هلند، کانادا، استرالیا، دانمارک، ترکیه، ایران، اردن، امارات، لبنان و مصر.

5 کشور فرعی نیز عبارتند از: اتریش، اسپانیا و فرانسه که با دفتر انتخابات در آلمان، نروژ با دفتر سوئد و نیوزلند با دفتر استرالیا مرتبط خواهند بود و زیرمجموعه آنها خواهند شد.

این انتخابات در شهرهای تهران، قم، اصفهان، مشهد، کرمانشاه، ارومیه، ایلام، یزد، شوش دانیال و شیراز برگزار خواهد شد.

 

دانلود


انتخابات عراق در چندین مرحله برگزار خواهد شد. 27 و 28 آوریل مخصوص عراقی‌های خارج از این کشور است. در روز 28 اوریل، نیروهای امنیتی و ارتش عراق نیز در داخل این کشور رای خواهند داد تا در روز انتخابات تنها بر روی تامین امنیت رای‌دهندگان متمرکز باشند. در روز سی‌ام نیز انتخابات سراسری عراق برگزار خواهد شد.

نماینده آیت‌الله سیستانی، مرجع عالی قدر شیعیان اعلام کرد: انتخابات پارلمانی آتی در عراق فرصتی بزرگ برای ایجاد تغییرات در این کشور است. احمد الصافی، نماینده آیت‌الله العظمی سیدعلی سیستانی در خطبه‌های نماز جمعه استان کربلا تاکید کرد: همگان باید از فرصت انتخابات در عراق به نحو درست استفاده کرده و افراد شایسته‌ای را انتخاب کنند که نگرش کاملی برای اداره کشور ظرف 4 سال آتی داشته باشند. وی از عراقی‌ها خواست نامزدهای شایسته و مخلصی را انتخاب کنند که به فکر منافع عراق و عراقی‌ها باشند.

انتخابات پارلمانی عراق 10 اردیبهشت برگزار می شود، این انتخابات برای اتباع عراقی مقیم خارج از کشور از امروز آغاز و تا دو روز ادامه دارد.

بیشتر سیاستمداران شیعه عراقی در تلاش هستند تا خود را به مرجع عالی قدر شیعیان نزدیک کرده و برای به دست آوردن آرا از جایگاه وی استفاده کنند اما آیت‌الله سیستانی تاکنون حمایت خود را از هیچ طرف سیاسی اعلام نکرده است.

 
انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۱۸۸۱
مرجع : شبکه خبر


ارسال