يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ,5 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۴
ششمین مرکز اورژانس اجتماعی استان در خاش افتتاح شد
 
ششمین مرکز اورژانس اجتماعی استان با حضور استاندار در شهرستان خاش افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .
به گزارش عصرهامون به نقل از تفتان ما، محمدرضا سراوانی مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان در جریان بازدید از مراکز حمایتی زیرنظر این سازمان در شهرستان خاش  ، اظهار داشت : یکصد سمن و مرکز غیردولتی روزانه و شبانه نیز در مناطق آسیب زا در کار خدمات دهی به نیازمندان با بهزیستی همکاری دارند.
وی ارائه خدمات آموزشی برای کودکان سه تا شش سال، توسعه خدمات در مناطق کمترتوسعه یافته و تامین یک وعده غذای گرم در ۱۲۰ روز سال برای کودکان و کمک به مقابله با سوءتغذیه آنان را از اهداف عمده اجرای این طرح عنوان کرد.
وی اظهار داشت: طرح صدور کارت آفتاب برای تامین سبد غذایی ویژه زنان باردار و شیرده تحت حمایت این سازمان بصورت پایلوت به اجرا در آمده است.
مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان راه اندازی ششمین مرکز اورژانس خدمات اجتماعی در شهرستان خاش را از جمله اقدامات انجام شده در زمینه کاهش معضلات اجتماعی ذکر کرد و گفت: این مرکز شامل خط مشاوره ۱۲۳، خدمات سیار و مداخله در بحران است که برای اجرای آن افزون بر پنج میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی افزود: در این مرکز به اموری مانند کودک و همسر آزاری، خشونت خانوادگی، فرار دختران و پسران، کودکان خیابانی، خودکشی و غیره رسیدگی و خدمات اولیه ارائه می شود.
سراوانی اظهار داشت: آسیب شناسی و حضور در مناطق پرخطر و بحرانی براساس جدول زمانی و مکانی و مداخله در موارد بحرانی خانوادگی و کاهش طلاق و ایجادسازش بین زوجین، رفع اختلافات و نیز ارائه خدمات تخصصی در حوزه اجتماعی در این اورژانس انجام می شود.
وی بااشاره به اینکه مراکز اورژانس اجتماعی تاکنون در شهرهای زاهدان، زابل، چابهار، ایرانشهر، سراوان و خاش راه اندازی شده است، گفت: به منظورر ارائه خدمات مطلوب به مردم و نیز شناسایی آسیب ها در مناطق مختلف بحران زا استان نیاز به ایجاد ۴۲ پایگاه خدمات اجتماعی است که تاکنون ۱۷ پایگاه در سراسر استان ایجاد و راه اندازی شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۱۹۰۳


ارسال