يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۳۷
جبهه روسیه- ایران در مسیر پیروزی و سایرین در سراشیبی شکست
 
پایگاه خبری - تحلیلی "میدل ایست مانیتور" از آغاز جنگی سرد در عرصه بین‌المللی و پیروزی جبهه روسیه - ایران و شکست سایرین خبر می‌دهد.
به گزارش عصر هامون، میدل ایست مانیتور در نوشتاری با عنوان "چرا جبهه روسیه- ایران در مسیر پیروزی و سایرین در سراشیبی شکست هستند؟" به قلم دکتر "عبدالوهاب الافندی" می نویسد: دیگر نمی توان حقیقتی که اکنون شاهد جنگی سرد در عرصه بین الملل هستیم کتمان کرد. جنگی که یک طرف آن آمریکا و طرف دیگر روسیه و پوتین هستند. در این جنگ سرد خاورمیانه نقطه درگیری است. منطقه ای که از یک طرف از ایران و و در طرف دیگر از عربستان سعودی و متحدانش تاثیر می گیرد.

این پایگاه خبری می‌نویسد: این حقیقت امروز ماست. هرچند غرب هنوز مدعی دفاع از آزادی و حقوق بشر است، اما به شیوه ای کاملاً‌دردناک آشکار شده که منافع غربی کاتالیزور اصلی در روابط بین الملل است. در طرف مقابل ایران و روسیه ایدئولوژی هایی را پیش می برند که با منافع غرب در تضاد است.

بنابراین گزارش، شاهدیم که عربستان سعودی اعضای میانه رو بیشتری را در اردوگاهش با خود دشمن کرده است. قطر و ترکیه نماینده اعضای میانه رویی هستند که تلاش می کنند از تعللقات فرقه ای در معنای بسیار محدود آن دوری کنند. علاوه بر این عربستان سعودی هم شبه‌نظامیانی چون القاعده را با خود دشمن کرده است و هم گروههایی چون اخوان المسلمین دل خوشی از عربستان ندارند.

این مساله درباره کشورهای غربی صادق نیست، چون بر خلاف باور عمومی، آنها ناچار به پیگیری و توسعه برخی ارزش ها هستند. مردمان غربی تنها برای منافعشان می جنگند.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۱۹۴۸


ارسال