پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ,12 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۳
بسیار مهم است که همچنان فشارها را بر ایران نگه داریم
 
دو سناتور آمریکایی در میزگرد شبکه سی ان ان ادعا کردند: بسیار حائز اهمیت است که ما (آمریکا و غرب) همچنان فشارها را بر ایران نگه داریم.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، سناتور "جان باراسو"، سناتور جمهوریخواه از ایالت وایومینگ و همچنین عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، مدعی شد: ایران همچنان تهدیدی بزرگ برای اسرائیل به حساب می‌آید. خصوصاً ما نتوانسته‌ایم در توافق صلح با ایران، با وجودی که رییس جمهور (اوباما) بر آن تمرکز داشته است، پیشرفت خاصی به دست آوریم.

وی افزود: به‌خصوص، هشتاد و سه سناتور آمریکایی اخیراً نامه‌ای به رییس جمهور اوباما نوشتند و نقطه نظرات خود را درباره آنچه باید در توافق (جامع هسته‌ای) با ایران درج شود، اعلام داشتند. با این حال، به نظر نمی‌آید که دولت آمریکا در نظر داشته باشد این نکات را در متن توافقنامه با ایران بگنجاند.

در ادامه مهمان دیگر "بن کاردین"، سناتور دمکرات از مریلند، که همچنین عضو کمیته روابط خارجی سنا است، گفت: به نظر من بسیار حائز اهمیت است که ما همچنان فشارها را بر ایران نگه داریم. ما هنوز این مطلب را نمی دانیم که آیا ایران توانایی‌های هسته‌ای خود را کاهش داده است یا نه زیرا ما در خلال روند مذاکرات برای دستیابی به توافق جامع قرار داریم.

سناتور کاردین ادامه داد: من با رهبران مختلف در خاورمیانه (غرب آسیا و شمال آفریقا)، به خصوص، بسیاری از رهبران کشورهای عربی همیشه صحبت می‌کنم. آنان نگران روند صلح میان فلسطینیان و اسرائیل هستند. به نظر من آنچه نتانیاهو می گوید، مبنی بر این که باید دو کشور وجود داشته باشد که یکی نماینده فلسطینیان و دیگری نماینده کشور یهودی باشد، صحیح است و از اینرو بسیار مهم است که ما کماکان تمرکز خود را بر موضوع فلسطینی-اسرائیلی حفظ کنیم.

کاردین در خاتمه خطاب به مجری این میزگرد ادعا کرد: به‌علاوه، چنان‌که خودتان اشاره کردید، سوریه کشوری است که ما نه تنها باید مطمئن باشیم سلاح‌های شیمیایی ندارد، بلکه باید دولتی در سوریه داشته باشیم که پاسخگوی تمامی مردم این کشور باشد(!).

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۲۰۳۴


ارسال