جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۶
روزنامه پاکستانی چارچوب سفر "نواز شریف" به ایران را تشریح کرد
 
پایگاه اینترنتی روزنامه پاکستان تودی نوشت: ‌با توجه به تحولات ژئوپولتیکی که به سرعت در منطقه در حال روی دادن است نخست وزیر پاکستان به زودی راهی ایران می‌شود.
به گزارش عصر هامون، به نقل از پایگاه اینترنتی پاکستان تودی، نواز شریف با وجود تحولات ژئوپولتیکی که به سرعت در منطقه در حال روی دادن است، تصمیم دارد به زودی از ایران دیدار کند.

در ادامه این مطلب آمده است: نواز شریف در دیداری رسمی و دو روزه از یازدهم تا دوازدهم ماه جاری میلادی(21 و 22 اردیبهشت) از ایران ،‌ مذاکراتی رسمی با حسن روحانی رئیس جمهور این کشور خواهد داشت. روابط دوجانبه، موضوعات سیاسی و منطقه ای و گفتگو درباره توافق نامه های همکاری مشترک از جمله مسائل مورد بحث در این دیدار خواهد بود.

در ادامه این مطلب می خوانیم: انتظار می‌رود نخست وزیر پاکستان در سفر به ایران در دوازدهم ماه می با آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران هم دیدار کند.

در این سفر اسحاق دار وزیر دارایی،شاهد خاقان عباسی وزیر پتروشیمی،خرم دستگیر وزیر تجارت و سرتاج عزیر مشاور نخست وزیر پاکستان در امنیت ملی و روابط خارجی نواز شریف را همراهی خواهند کرد. پیش بینی می شود در این سفر دو طرف درباره خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان مذاکراتی رسمی داشته باشند. موضوعاتی چون اوضاع سوریه،افغانستان و خاورمیانه از دیگر موارد گفتگو بین مقامات پاکستان و ایران خواهد بود.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۲۲۵۸


ارسال