جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۸
مدیرکل بنیاد حفظ آثار استان خبر داد
یک فاز از موزه دفاع مقدس زاهدان در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد
 
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان گفت: در سال‌جاری تمام تلاش ما بهره‌برداری از یک فاز موزه دفاع مقدس در زاهدان است.
به گزارش عصر هامون، حمزه دهقان در گفت و گو با زاهدانه اظهار داشت: خاکسپاری شهدا در مکان‎های علمی موجب انس و الفت دانشجویان با شهدا می‌شود و زمینه تجلیل از مقام شهدا را ایجاد و موجب پاسداشت مقام شهدا و جریان‌سازی معنوی شده است.
وی افزود: در 17 نقطه سیستان و بلوچستان با حساب این شهدا 55 شهید گمنام در این استان خاکسپاری که پنج شهید گمنام در مراکز آموزشی زاهدان و پنج شهید گمنام در تپه نور شهدای زاهدان خاکسپاری شده‌اند.
دهقان ادامه داد: یادمان باشد قامت‌هایی خم شد تا ما امروز در جلوی استکبار سر خم نکنیم، دوران دفاع مقدس از جمله دوران‎های درخشانی است که شهدا از دین و آرمان‌های امام دفاع و دشمنان خارجی را شکست دادند و فرهنگ ایثار و شهادت را به ما انتقال دادند.
وی خاطرنشان کرد: در تحقق شعار فرهنگ، اداره‌کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با برگزاری مراسم مختلف برای شهدا و بزرگداشت عملیات‌های متفاوت در جوار شهدا در تحقق فرهنگ ایثار و شهادت گام برمی‌دارد.
وی بیان داشت: تلاش برای جمع‌آوری اسناد زندگی و سوابق و فعالیت‌ها و رشادت‌های شهدا و سرداران شهید بومی استان، تهیه کتاب برای شهدای بومی استان از جمله کارهایی است که امسال در برنامه قرار دارد.
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان متذکر شد: در سال‌جاری تمام تلاش ما بهره‌برداری از یک فاز موزه دفاع مقدس در زاهدان است.
انتهای پیام/ 9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۲۳۳۶


ارسال