شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۷
قرصی که آفت جامعه دانشجویی است/ نظارت بر خانه های مجردی
 
از سالهای گذشته به غلط استفاده از قرصهای ریتالین برای افزایش تمرکز شب امتحان در میان دانشجویان رواج یافته و این موضوع تبدیل به یکی از بزرگترین معضلهای خوابگاههای دانشجویی شده است. موضوعی که یکی از سرآغازهای اعتیاد جوانان است.

به گزارش عصر هامون، برخی افراد برای بیدار ماندن در شبهای امتحان از قرص های ریتالین استفاده می کنند. بنابر گزارشها، مصرف کنندگان با استفاده از این قرصها تلاش میکنند تا بتوانند چندین ساعت متوالی بیدار بمانند و به شکل غیر معمولی تمرکز خود را حفظ کنند. از آنجا که ریتالین دارویی است که توسط پزشکان تجویز می شود، مصرف کنندگان تصور می کنند این قرص های بی خطرند و "بد نامی" مواد مخدر را ندارند. در حالی که عوارض مصرف خودسرانه این قرص ها می تواند در حد مواد مخدر دیگر و سایر آمفتامین باشد.

استفاده از قرصهای ریتالین

عصبی شدن و بی خوابی، حالت تهوع و استفراغ، سرگیجه و سردرد، تغییرات ضربان قلب و فشار خون، بروز حالت های روان پریشی و افسردگی پس از قطع مصرف از جمله عوارض مصرف ریتالین است اما در موارد مصرف زیاد این ماده امکان  لرزش و پرش عضلات،  تب،تشنج و سردرد، تکرار حرکات و اعمال بی هدف و بروز حالت های پارانویید(سوء ظن)، توهم و هذیان نیز وجود دارد

دانلود

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۲۳۵۴
مرجع : شبکه خبر


ارسال