شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ,29 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۳
نگران حملات دریایی ایران نیستیم!
 
وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) به اظهارات روز گذشته دریادار "علی فدوی" فرمانده نیروی دریایی سپاه واکنش گستاخانه‌ای نشان داد.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شبکه سی بی اس نیوز آمریکا، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران روز سه‌شنبه هشدار داد این کشور در صورت وقوع جنگ میان دو کشور به ناوهای هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس حمله خواهد کرد. 
 
دریادار فدوی اعلام کرد بزرگی ناوهای هواپیمابر آمریکا آنها را به "اهدافی سهل" تبدیل می کند. 
 
وی افزود، آماده کردن طرح های احتیاطی برای هدف قرار دادن ناوهای هواپیمابر آمریکایی جزو اولویت های نیروی دریایی است.
 
دریادار فدوی گفت :ناوهای هواپیمابر نماد قدرت نظامی آمریکا هستند. این ناوها وظیفه تامین تدارکات نیروی هوایی آمریکا را بر عهده دارند. بنابراین ، طبیعی است که ما بخواهیم آنها را غرق کنیم.
 
"استیو وارن" سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در واکنش به این اظهارات مدعی شد: ما نگران حملات دریایی ایران نیستیم.
 وی در ادعایی گستاخانه‌تر مدعی شد: شناور ایران را می‌توان در 50 ثانیه غرق کرد.
 
"جیسون سالاتا"، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا که در بحرین مستقر است، نیز مدعی شد حملات دریایی ایران روی عملیات نیروی دریایی آمریکا در خلیج‌فارس تأثیری ندارد.

(این در حالیست که توجه آمریکا را باید به توانمندی‌های گسترده ایران جلب کنیم. المیادین در گزارشی به بررسی توانمندی‌های نیروی دریایی ایران پرداخت و گفت: نیروی دریایی ایران دارای بیش از بیست هزار نیرو است که دو هزار و ششصد تن از آنها را تفنگداران دریایی تشکیل می دهند و فرماندهی آن در بندرعباس واقع شده است. بر اساس برآوردها، نیروی دریایی ایران دارای چهار ناوچه، بیست و شش قایق توپدار و پنج مین روب و سیزده هاورکرافت است.

نیروی دریایی ایران همچنین سه زیردریایی ساخت روسیه، دوازده زیردریایی کوچک از نوع غدیر و سه هواپیمای گشتی دریایی و سیزده بالگرد در اختیار دارد.

در همین حال سپاه پاسداران ایران سی و پنج قایق توپدار و صدها قایق و گشتی کوچک دارد. قدرت نیروی دریایی ایران در قایق های تندرو نهفته است که تعداد آنها به حدود یکصد و شصت قایق می رسد و هفتاد فروند از آنها به موشک های چینی مجهز هستند. نیروی دریایی ایران فعالیت هایی سیاسی مثل دیپلماسی دریایی برای ارسال پیام های دریایی انجام می دهد که در انجام تمرین های دریایی در واکنش به تمرین های دریایی آمریکا و اسرائیل در منطقه و بخصوص منطقه خلیج فارس تجلی می یابد. علاوه بر این نیروی دریایی ایران برای مقابله با تهدیدات خارجی که هر لحظه احتمال وقوع آنها وجود دارد، مجهز شده است.

حمایت از آب های منطقه ای ایران و نیز منابع ثروت های طبیعی بخصوص نفت و جلوگیری از قاچاق کالاهای ممنوع و نیز مهاجران از جمله دیگر ماموریت های نیرویی دریایی ایران به شمار می رود. گزارش های نظامی حاکی از آن است که ایران از سال دو هزار و شش توجه خود را بر ارتقای توانمندی های دریایی متمرکز کرد و توانست تعداد زیادی زیردریایی و دیگر تجهیزات دریایی بسازد. اطلاعات موجود همچنین نشان می دهد نیروی دریایی ایران زرادخانه گسترده ای از آتشبارهای توپخانه ای ساحلی و سکوهای شلیک موشک در اختیار دارد. ایران می گوید می تواند هر هدف دریایی را مورد اصابت قرار دهد. )
 
انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۲۴۷۲


ارسال