چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ,21 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
الشرق نوشت آمریکا و اسرائیل همچنان بر سر توافق هسته ای با ایران اختلاف نظر دارند که این اختلافات به نظر می رسد در چارچوب تلاش های تل آویو برای دخالت در مذاکرات آتی قدرتهای جهانی با تهران باشد.
به گزارش عصر هامون، پایگاه اینترنتی روزنامه الشرق چاپ قطر در شماره امروز خود در گزارشی با اشاره به اختلافات میان رژیم صهیونیستی و آمریکا درباره ایران نوشت: برخی از مسئولان اسرائیلی تصریح کردند: تل آویو همچنان بر جلوگیری از دستیابی ایران به توانمندی غنی سازی اورانیوم به موجب توافقنامه نهایی هسته ای که چه بسا دستیابی به آن قریب الوقوع است، اصرار دارد.

بر پایه گزارش این روزنامه، در جریان سفر سوزان رایس مشاور امنیت ملی آمریکا به قدس اشغالی درباره نقاط اختلاف میان دو طرف بر سر برنامه هسته ای ایران بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

به نوشته این روزنامه، به نظر می رسد اختلافات میان دو طرف، در چارچوب تلاش های اسرائیل برای دخالت و ورود به مذاکراتی باشد که قدرتهای جهانی با تهران قبل از بیستم ژوئیه یعنی زمان تعیین شده برای رسیدن به توافق نهایی با این کشور، انجام می دهند.

بر پایه این گزارش، اسرائیل در این مذاکرات مشارکت ندارد اما دستورات (این رژیم) با توجه به نگرانی هایش، مورد توجه کشورهای غربی است.

در پایان این گزارش آمده است: در توافق موقت امضا شده در نوامبر سال دو هزار و سیزده میان ایران و گروه پنج به اضافه یک آمده است: به موجب توافق نهایی، واشنگتن و پنج کشور دیگر شرکت کننده در مذاکرات هسته ای، به تهران اجازه خواهند داد اورانیوم را در سطح محدود غنی سازی کند.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۲۵۴۶


ارسال