سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ,31 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
اکثر مردم شهرستان چابهار عواملی نظیر بالا رفتن نرخ درهم به علت مراودات تجاری منطقه آزاد با کشور امارات و افزایش قیمت بنزین را از عوامل بالا رفتن تورم در شهرستان چابهار می دانند.
به گزارش عصر هامون به نقل از چهاربهاران،با افزایش قیمت حاملهای انرژی بر اساس مصوبه دولت میزان تورم به صورت محسوسی در کنار افزایش درهم بر قیمتهای کالاهای اساسی بخصوص اجناس خارجی تاثیر گذاشته است.

قدوس کتری از غرفه داران منطقه آزاد افزایش هزینه حمل و نقل کالا از دبی به چابهار را از جمله عوامل بالا رفتن قیمت اجناس خود عنوان کرد و افزود: کرایه لنچ های باری حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است و این عامل باعث گردیده که قیمتهای اجناس خارجی و وارداتی بیست درصد افزایش پیداکند.

عبدالقادی هوتی ناخدای لنچ باری افزایش قیمت سوخت را دلیل اصلی افزایش کرایه حمل و نقل ذکر کرد و اظهار داشت: با توجه به مصافت زیاد دبی تاچابهار حدود ۴۵۰مایل دریایی می باشد(حدود ۳۰ساعت ) هر لنچ به صوت متوسط ۸۰۰۰لیتر سوخت مصرف می کند و قاعدتا گرانی سوخت بر کرایه تاثیر زیادی می گذارد.

احمد باشنده از شهروندان چابهار ضمن گله از غرفه داران منطقه آزاد ، بیان کرد: متاسفانه بعضی از مغازه داران انصاف را رعایت نمی کنند و اجناس قبلی که با قیمت ارزانتری خریداری کرده اند به قیمت روز و گران می فروشند در حاله که اگر درهم قیمتش پائین تر بیاید حاضر نیستند به قیمت روز بفروشند.

محمد علیزاده فروشنده ابزار و یراق دوری مصافت شهرستان چابهار از مرکز استان را مهمترین عامل بالا بودن تورم در چابهار دانست و گفت : هزینه تمام شده در شهرستان چابهار بعلت دوری این شهر از مرکز نسبت به سایر شهرها بالا است و دوری مصافت به همان میزان افزایش کرایه حمل و در نتیجه افزایش قیمت تمام شده را منجر می شود.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۲۸۱۳


ارسال