يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۳۰
فرماندار خاش؛
آزاد سازی خرمشهر سرلوحه افتخارات ملی و دفاع مقدس کشور ما قرار دارد
 
فرماندار خاش گفت : آزاد سازی خرمشهر سرلوحه افتخارات ملی و دفاع مقدس کشور ما قرار دارد .
به گزارش عصر هامون به نقل از تفتان ما،محمد اکبر چاکرزهی در جلسه هماهنگی مراسم سوم خرداد و ارتحال حضرت امام خمینی شهرستان خاش که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد ، با اشاره به اینکه برنامه های اجرایی به مناسبت سوم خرداد و ارتحال امام (ره) باید بیانگر اهداف و سیاست های دفاع مقدس و امام راحل باشد، اظهار داشت: متولیان امر در تدوین و اجرای برنامه های چنین مناسبت هایی باید بدانند که هدف اصلی از اجرای این برنامه ها تبیین و ترویج اهداف و راهبردهای مختص آن است.
وی با اشاره به اینکه آرامش امروز نظام و مردم کشور ما مرهون جانفشانی های نسل انقلاب در دوران دفاع مقدس و راهبردهای آزادی بخش و جهان شمول امام راحل (ره) است، عنوان داشت: نسل امروز باید بدانند که نسل گذشته این کشور با نثار خون خود از خاک میهن در مقابل تمام دنیا نه یک کشور، ایستادگی کردند و این مهم میسر نخواهد شد جز اینکه در مناسبت هایی چون سوم خرداد به روایت رشادت ها و اهداف مقدس نسلی پرداخت که پیروی از رهبر زمان خود و دفاع از خاک و ناموس خود را مقدم بر حفظ جان خود شمردند.
فرماندار خاش با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد شهداء می تواند فداکاری های آنان را برای مردم یادآوری کند، بیان داشت: برگزاری یادواره رشادت های شهیدان و نظام می تواند ذخیره آخرت شود.
چاکرزهی در ارتباط با حماسه سوم خرداد عنوان داشت: آزاد سازی خرمشهر سرلوحه افتخارات ملی و دفاع مقدس کشور ما قرار دارد و در راستای ارتقاء روحیه مقاومت و وحدت ملی در مقابل استکبار جهانی در بین نسل جوان باید سرلوحه اصلی را اجرای برنامه های سوم خرداد قرار دهیم.
سرهنگ موسی اصغری فرمانده ناحیه مقاومت بسیح سپاه خاش نیز در ادامه این جلسه با اشاره به برنامه های سوم خرداد و ارتحال حضرت امام ( ره ) در شهرستان ، گفت : باید در اجرای این برنامه ها از مشارکت اقشار مختلف جامعه استفاده شود چرا که آزادسازی خرمشهر با مشارکت مردم میسر نشد .
وی ضمن تاکید بر گرامیداشت این روز بزرگ برآشنایی جوانان و نوجوانان که در روزهای سخت دفاع مقدس حضور نداشتند با بیان اینکه همه ما مدیون خون شهدا و شجاعت رزمندگان اسلام هستیم بر پاسداشت این روز تاکید کردند.
سرهنگ اصغری تصریح کرد: آزادسازی خرمشهر برای ما مهم است و باید در این روز، جشنی ملی و بزرگ برگزار کنیم.
وی اضافه کرد: بدون شک آنچه باعث پیروزی رزمندگان اسلام در فتح خرمشهر شد مجهز بودن آن ها به سلاح عزم و ایمان به مکتب و عشق و علاقه به میهن اسلامی شان و تبعیت از فرامین رهبرکبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) بوده است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خاش در پایان غبار روبی گلزار شهدا ، برگزاری یادواره شهدا ، دیدار با خانواده معظم شهداء ، جانبازان و ایثارگران ، برگزاری صبحگاه مشترک ، برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی ، ویزیت رایگان ، اعزام کاروان زائران مرقد حضرت امام (‌ره )‌ و اعزام راهیان نور را از مهمترین برنامه های این ایام عنوان کرد .
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۲۸۶۷


ارسال