پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ,22 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۰
جنایتی دیگر از تروریست ها در سوریه
 
آب شرب شهر حلب بزرگترین شهر شمال سوریه به دست تروریست‌های مسلح همچنان قطع است و ادامه این وضع ساکنان این منطقه را در آستانه فاجعه انسانی قرار داده است.
به گزارش عصر هامون، تروریست های جبهه النصره در تازه ترین جنایت غیرانسانی خود، حدود دو هفته قبل ایستگاه اصلی پمپاژ آب در حلب را از کار انداخته اند و جریان آب مصرفی ساکنان شهر را قطع کرده اند.


از سوی دیگر، به‌دنبال تیراندازی شورشیان مسلح به کاروان‌های کمک‌رسانی، توزیع کمک‌ها به اردوگاه پناهندگان فلسطینی "یرموک" نزدیک دمشق متوقف شده است.
در همین حال دبیرکل سازمان ملل اقدام تروریست های جبهه النصره را درخصوص قطع آب شهر حلب را محکوم کرد و روز جمعه با انتشار بیانیه ای افزود: جلوگیری از دستیابی مردم به آب آشامیدنی به مثابه محروم کردن آنها از یکی از حقوق اساسی بشر است.
وی از کشورهای عضو سازمان ملل و تمامی کسانی که بر طرف های درگیر در سوریه نفوذ دارند، خواست که مسوولیت های آنها را یادآوری کنند.
مؤسس «سازمان حمایت از انسانیت» نیز ضمن درخواست از جامعه جهانی برای پایان دادن به بحران بی‌آبی در حلب، تاکید کرد که این شهر به سبب اقدامات ضد بشری تروریست‌ها و قطع آب و برق و کاهش شدید مواد غذایی و دارو، با فاجعه‌ای انسانی روبروست.

قطع آب حلب

برشینی تصریح کرد  ما خواستار دخالت بین المللی برای اعمال فشار بر گروه های مسلح و حامیان آنها مانند قطر و عربستان هستیم تا اجازه دهند آب و برق و مواد غذایی و دارو به دست ساکنان منطقه برسد.
شهر حلب پس از قطع آب به روی ساکنان آن برای پانزدهمین  روز متوالی، با فاجعه ای انسانی روبروست.

 

تاکنون ده ها مورد مسمومیت در نتیجه خوردن آب آلوده چاه ها ثبت شده است.

گروه موسوم به جبهه النصره، کارکنان سازمان آب و داوطلبان هلال احمر را از دسترسی به سیستم های پمپ آب منع کرده است.


انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۲۹۷۳
مرجع : شبکه خبر


ارسال