چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ,11 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۱
کریمیان مدیر کمیته امداد هیرمند خبر داد،
کمک بیش از ۱۲ میلیارد ریالی نیکوکاران به محرومان هیرمند
 
کریمیان مدیر کمیته امداد هیرمند اظهار کرد: در سال ۹۲، نیکوکاران شهرستان هیرمند بیش از ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک نقدی و غیر نقدی را به نیازمندان تحت حمایت این نهاد اهدا کردند.
به گزارش عصر هامون به نقل از ندای هیرمند،علیرضا کریمیان در این باره اظهار کرد: در سال ۹۲، نیکوکاران شهرستان هیرمند بیش از ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک نقدی و غیر نقدی را به نیازمندان تحت حمایت این نهاد اهدا کردند.
وی افزود: این کمک‌ها شامل کمک‌های مردمی صدقات، موردی و وجوهات امانی است که پس از اعمال در حساب‌های این نهاد به محرومان پرداخت شده است.
مدیر کمیته امداد هیرمند گفت: بحران اقتصادی چند سال گذشته شرایط نامناسب اقتصادی خانواده‌ها را به همراه داشته و درآمد بسیاری از خانواده‌ها متکی به دریافت مستمری از این نهاد مقدس است.
کریمیان تصریح کرد: همین امر سبب شده تا در جذب کمک‌های مردمی خیرین و نیکوکاران به منظور رفع نیازهای خانواده‌ها تلاش کنیم و کمک‌های قابل توجهی را در سرفصل‌های خاص شامل درمان، عمران، جهیزیه، فرهنگی، اشتغال و کمک‌های موردی به محرومان پرداخت کنیم.
وی بیان کرد: یکی از فعالیت‌های مورد توجه در نهاد کمیته امداد توجه به فریضه الهی “زکات” است که در طول این سال‌ها تلاش شده تا این فریضه واجب در بین خانواده‌ها ترویج و با به کارگیری شیوه‌های خاص تبلیغی و تشویقی آنان را به برکات و فضائل پرداخت زکات آشنا کنیم.
مدیر کمیته امداد هیرمند افزود: در همین راستا در سال گذشته، مبلغ ۶۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال در قالب زکات جمع‌آوری شده است.
کریمیان گفت: یکی از سیاست‌های قابل توجه در مصرف زکات، برگشت مبلغ جمع‌آوری شده هر روستا به منظور کمک به نیازمندان و پروژه‌های عام‌المنغه شامل مسجد، حسینیه، غسالخانه، خانه عالم و غیره به همان روستا است ضمن اینکه مبالغی نیز تحت عنوان تشویقی به روستاهایی که زکات دهنده برای کمک به نیازمندان و یا اقدامات عام‌المنفعه پرداخت ‌می‌شود که در سال ۹۲ تعداد هشت پروژه ساخت، تکمیل و تجهیز مسجد روستاها از دستاوردهای این بخش محسوب می‌شود.
مدیر کمیته امداد هیرمند خاطرنشان کرد: این نهاد تلاش خواهد کرد تا با به کارگیری توانمندی‌های امدادگران در تمام زمینه‌ها از ظرفیت‌های موجود در راستای محرومیت‌زدایی و کمک به نیازمندان استفاده کند
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۳۰۳۲


ارسال