دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ,17 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۷
رئیس سازمان امور عشایر کشور خبر داد:
سازمان عشایری کشور توجه ویژه به عشایر سیستان و بلوچستان دارد
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: حداقل 20 میلیارد تومان از این اعتبار برای سرمایه‌گذاری در بخش دام سیستان و بلوچستان اختصاص خواهد یافت.
به گزارش خبرنگار عصر هامون، کرمعلی قندالی در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خوشبختانه به این استان اشراف خوبی داریم و سعی کرده‌ایم با اکیپ کامل به این استان سفر کنیم.
وی افزود: سیستان و بلوچستان توانمندهای بسیار مناسبی در زمینه عشایر دارد، بنابراین این سازمان توجه خاصی به عشایر استان دارد.
 معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان عشایری کشور تصریح کرد: سیستان و بلوچستان از لحاظ آب و خاک، دامداری و دامپروری و صنایع دستی برای عشایر ظرفیت های بسیار خوبی دارد و مهمتر اینکه عشایر این استان کوچ دورانی دارند و خدمات رسانی به آنان آسانتر و راحتتر است.
رییس سازمان عشایری گفت: تعدادی چاه در منطقه پیشین سرباز از چند سال پیش حفر شده که نیازمند صدور مجوز از شرکت آب منطقه ای است و امیدواریم در این زمینه با همکاری استاندار و سایر مسوولان استان موفقیت های خوبی حاصل شود.
وی اضافه کرد: 47 حلقه چاه از اعتبارات این سازمان حفر شده که با توجه به بن بست رسیدن چاههای دیزلی باید با برقی کردن چاهها مشکل تامین کردن سوخت را برطرف کرد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه به برای استان سیستان و بلوچستان اهمیت خاصی قائل هستیم اضافه کرد: در سال جاری 300 یا 400 میلیارد تومان از بند تبصر 5 قانون اساسی برای سرمایه‌گذاری و چرخه تولید عشایر دیده شده است.
رئیس سازمان امور عشایر کشور خاطرنشان کرد: حداقل 20 میلیارد تومان از این اعتبار برای سرمایه‌گذاری در بخش دام سیستان و بلوچستان اختصاص خواهد یافت.
قندالی در پایان با اشاره به تشکیل شورای عالی امور عشایری در کشور افزود: شورای عشایری در استانها نیز تشکیل می شود که فعال شدن این شورا در سیستان و بلوچستان نیازمند همکاری و مساعدت استاندار است.

انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۳۳۰۰


ارسال