شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۶
برنامه‌های بنیاد حفظ آثار به مناسبت روز سوم خرداد اعلام شد؛
از اجرای مانور موتور سواران تا برگزاری جشنواره لاله های دشت خوزستان در استان
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان گفت: از یکم تا پنجم خرداد ویژه برنامه‌های متنوعی توسط ستاد گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر برگزار می شود.
حمزه دهقان در گفت و گو با خبرنگار فرهنگ حماسه عصر هامون در تشریح برنامه های سوم خرداد اظهار داشت: برگزاری بیش از پانزده یادواره در شهرستان‌های سیستان و بلوچستان توسط نیروهای مسلح و سازمان تربیت بدنی از دیگر برنامه‌های گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر است.
وی با اشاره به مقاومت و ایثار رزمندگان در آزادسازی خرمشهر بیان داشت: عملیات بیت المقدس در تاریخ جنگ عملیاتی نوین بود، خرمشهر پس از 25 روز عملیات جانانه توسط رزمندگان اسلام آزاد شد و باعث تغییر نگرش در باورهای جهانیان از قدرت و ایمان رزمندگان و ایجاد ضربه سنگین به دشمن بعثی بود.
دهقان با اشاره به اینکه 75 برنامه در سی نقطه سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد، افزود: از یکم خرداد مراسم تجلیل و دیدار از خانوده شهدا و جانبازان به ویژه عملیات بیت المقدس توسط مسئولان در سراسر استان برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان با اشاره به برنامه های متفاوت در سطح استان اضافه کرد: برگزاری جشنواره لاله‌های دشت خوزستان به عنوان مهم‌ترین برنامه نخستین روز از هفته گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر است که در گلزار شهدای زاهدان بطور همزمان با سراسر استان برگزار می‌شود.
دهقان از برگزاری اختتامیه جشنواره فرهنگی موقعیت بهشت در زاهدان خبر داد و گفت: این جشنواره به مناسبت تجلیل از دست‌اندرکاران برنامه کاروان راهیان نور و عکاسان و مستندسازان در این زمینه است.
وی در ادامه بیان کرد: برگزاری دعای ندبه در جوار شهدای گمنام با حضور یکی از فرماندهان نظامی از تهران، سخنرانی فرماندهان نظامی عملیات بیت المقدس و حضور رزمندگان در نماز جمعه ، برگزاری جشنواره پرواز بادبادک‌ها توسط اداره کل تربیت بدنی در دهکده المپیک زاهدان از جمله برنامه‌های دوم خرداد در این استان است.
وی گفت: برگزاری همایش پیشکسوتان جهاد منطقه سیستان، اجرای مانور موتورسواران از میدان خاتم تا مزار شهدا، همایش نقش امام و مقام معظم رهبری در دوران دفاع مقدس در مکتب نرجس زاهدان و جشنواره شعر مقاومت، بازخوانی عملیات بیت المقدس در مراکز علمی و نظامی و مسابقات دو و میدانی از بهشت محمد رسول الله تا میدان خاتم توسط تیپ یک لشکر نیز در سوم خرداد برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برنامه‌های گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در روز پنجم خرداد به اتمام می‌رسد اذعان داشت: همایش تبیین نقش بانوان در دوران دفاع مقدس در استانداری سیستان و بلوچستان به عنوان پایان بخش برنامه های گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر برگزار می شود.
انتهای پیام/ 9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۳۳۴۳


ارسال