يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
4
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۳
نگرانی مردم از کم توجهی مسئولین بهزیستی؛
یک کمپ ترک اعتیاد دیگر در سیستان پلمپ شد
 
دراجرای طرح نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد در سیستان، بار دیگر یک کمپ دراین منطقه تعطیل شد.
یک منبع آگاه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون گفت: متاسفانه به دلیل بی توجهی مسئولین بهزیستی در دادن مجوز  به کمپ های غیر استاندارد بار دیگر یک کمپ ترک اعتیاد در منطقه سیستان توسط مراجع قضایی پلمپ شد.
این منبع آگاه ادامه داد: تعدادی از کمپ های ترک اعتیاد بدون هماهنگی و نظارت بهزیستی شروع به کار کرده اند که حداقل امکانات برای ترک معتادین را هم ندارند و متاسفانه برخی از این کمپ ها به رغم نداشتن این امکانات مدتی پس از فعالیت مورد تایید قرار گرفته اند اما طی بازدیدی که دادستان هیرمند از یکی از این کمپ ها داشته است مشخص شد که با معتادین برخورد های خشونت آمیز می شود و حتی حداقل امکانات بهداشتی و غذایی در این کمپ فراهم نیست.
وی ادامه داد: در کمپی که روز گذشته در هیرمند پلمپ شد، داروی متادون را که بهزیستی به عنوان سهمیه جهت کاهش درد معتادین قرار داده است توسط مسؤلین کمپ به صورت آزاد به فروش می رسید و از دادن آن به معتادین خودداری می کردند.
این منبع آگاه افزود: به گفته یکی از معتادین که در این کمپ بستری بود، آنها را با زنجیر می بستند و ضمن ضرب و جرح معتادین فقط آبجوش به عنوان غذا در اختیار شان می گذاشتند.
وی بیان کرد: ساختمان این کمپ در گذشته دامداری بوده است که پس از تغییرات جزئی از آن به عنوان کمپ ترک اعتیاد استفاده می شد.
این منبع تصریح کرد: در حوزه سیستان کمپ های غیر قانونی کم نیست کما اینکه یکی از این کمپ ها چند روز قبل با هوشیاری دستگاه قضایی در زابل توسط دادستان این شهرستان پلمپ شده است و امیدواریم مسئولین بهزیستی هنگام دادن مجوز به این کمپ ها توجه و رصد بیشتری داشته باشند و امکانات این کمپ ها را بررسی نمایند چرا که قرار نیست بخاطر ترک اعتیاد به فردی لطمات روحی و جسمی وارد شود.
وی در پایان گفت: برخورد دستگاه قضایی با این افراد برخورد قاطعانه است و باید مسئولین این کمپ ها طبق مقرارات حاکم نسبت به تاسیس کمپ های صحیح اقدام نمایند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۳۳۵۹


ارسال
۱۳۹۳/۰۳/۰۳ ۱۳:۲۱
بهزيستي با انچنان بحراني در مديريت مواجه است كه اين مسئله كه متاسفانه خود نيز گزارش ان درد ناك و تاسف بار است در مقابل هرز رفتن منابع و اعتبارات در ان سازمان كه بايد در خدمت مردم محروم استان باشد واقعا ناچيز است كساني كه با حمايت از باند حاكم بر بهزيستي وقلع وقمع نيرو هاي سالم سازمان با سكوت وحمايت خويش در اين جنايت ها سهيم هستند ودر فرداي قيامت در مقابل خدابايد پاسخگو باشند
 
مرتضی
۱۳۹۳/۰۳/۰۵ ۲۳:۰۳
دوست محترم از بحران مدیریت نوشته بودید .واز هدررفت نیروهای سالم .نمیدانم چقدر با بهزیستی وشرح وظایفش ورسالت ان اشنائید.ایا با چالش ها ی پیش روی بهزیستی هم اشنائید . شما که دم روز قیامت می زنید ایا فکر کرده ا ید بابت این نوشته هم باید درنزد خداوند پاسخ گو باشید
 
یک مقام آگاه تر
۱۳۹۳/۰۳/۰۵ ۱۹:۱۹
در این خبر دو ماجرای جدا در هم ادغام شده است، دو.کمپ یکی قانونی و دیگری غیر قانونی توسط یک شخص اداره می شده، پس از دریافت شکایات مسولین نظارتی بهزیستی این مرکز را شناسایی و درخواست پلمپ از مراجع قضایی می نمایند. در مورد بازدید دادستان محترم از مرکز ترک اعتیاد ثانوی که موجب برخورد به حق ایشان با افراد خاطی شده است نیز باید گفت این کمپ پلمپ نشده است. تقاضا دارم کمی در صحت گفتار مقامهای اگاهتان دقت کنید تا یک کلاغ و چهل کلاغ اتفاق نیوفتد.
 
سعید
۱۳۹۳/۰۳/۰۵ ۲۲:۴۵
در بازدید مسولین بهزیستی از این کمپ وبقیه کمپ های مجاز در منطقه بارها تاکید بر انجام تمام امور بر اساس دستور العمل اجرایی شده واز تک تک بیماران درخصوص نحوه برخورد سوال میشود .که متاسفانه هیچگونه اعتراضی به نحوه برخورد نداشتند درخصوص این کمپ نیز فرصت ۲۰ روز ه جهت رفع تمام نواقص داده شده‌