پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,22 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۴
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان خبر داد؛
صادرات 1200 تن میگوی پرورشی چابهار به خارج از کشور
 
مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان گفت: مزارع مجتمع پرورش میگو بندر گواتر از توابع شهرستان چابهار پرورش میگو را در این منطقه آغاز کردند.
به گزارش سرویس استانها عصر هامون، محسن گلشنی در گفت و گو با چهاربهاران در خصوص آغاز برداشت میگو در این شهرستان اظهار داشت : اداره کل شیلات استان با همکاری سازمان شیلات ایران، سازمان دامپزشکی و مرکز تحقیقات شیلات از چند ماه پیش در نشستهای فشرده و منظم سطوح استانی و ملی، برنامه ریزی ویژه ای برای تولید میگو در سال ۹۳ انجام دادند.
به گفته وی ، هدف راهبردی اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان با توجه به تجربه سالهای گذشته ، برنامه ریزی با محوریت توسعه پایدار فعالیت میگو در منطقه است.
وی خاطر نشان کرد: برای محقق شدن این امر کار بر بستر کارشناسی و مدیریت مسوولانه تمامی دستگاه ها و بخش های ذیربط بویژه بهره برداران میگو حائز اهمیت است.
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پیش بینی می شود در سال جاری حدود ۴۰۰ هکتار از استخرهای پرورش میگوی گواتر چابهار زیر کشت برود و حدود ۱۲۰۰ تن میگوی پرورشی برداشت و علاوه بر مصرف در بازار داخلی به خارج از کشور نیز صادر شود.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۳۴۰۰


ارسال