يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۶
نتانياهو به مکه می‌رود!
 
رئیس پیشین اداره اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی خطاب به رئیس اسبق سازمان اطلاعات عربستان، از امکان سفر قریب الوقوع "بنیامین نتانیاهو"نخست وزیر این رژیم به مکه سخن گفته است!
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، به نقل از سایت خبری تحلیلی رای الیوم نوشت ،رئیس پیشین اداره اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی "آمان" خطاب به شاهزاده ترکی الفیصل، رئیس اسبق سازمان اطلاعات عربستان، از امکان سفر قریب الوقوع "بنیامین نتانیاهو" رئیس کابینه این رژیم به مکه سخن گفته است!

"عاموس یادلین" در این دیدار به تركی الفیصل پیشنهاد كرد كه با سفر به اراضی اشغالی فلسطین در كنست سخنرانی كند، اما فیصل این پیشنهاد را رد كرد.

رئیس پیشین سرویس اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در واکنش به مخالفت شاهزاده ترکی الفیصل با سفر به اراضی اشغالی گفت: "من از روی احساسات، شاهزاده الفیصل را به سفر به اسرائیل و سخنرانی در کنست (پارلمان رژیم اشغالگر قدس) دعوت نکرده ام."

یادلین خطاب به حاضران در نشست بروکسل که مؤسسه آلمانی مارشال آن را برگزار کرده بود، اظهار داشت: "دعوتم از شاهزاده الفیصل برای نماز خواندن در قدس و سخنرانی در کنست دعوتی احساساتی نبود. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل می تواند همین امروز یا فردا به مکه یا جده سفر کند."

یادلین افزود: "اگر یکی از شخصیت‌های کشوری محترم به اسرائیل سفر کند، سردی روابط از بین خواهد رفت."

وی پیش بینی کرد که در صورت امضا نشدن توافقنامه تشکیل دو کشور با فلسطین، مسوولان این رژیم و عربستانی با همدیگر رسماً دیدار کنند.

یاد آور می شود که مرکز "ژرمن مارشال فاند آو یونایتد استیتس" دوشنبه (5خرداد ماه) گفتگویی علنی میان رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان و رئیس پیشین سرویس اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در بروکسل پایتخت بلژیک برگزار کرد.

رسانه‌های صهیونیستی این دیدار را نشانه چرخش موضع عربستان درقبال این رژیم قلمداد كردند.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۳۶۳۱


ارسال