چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۳
امام جمعه اهل تشیع خاش؛
خرمشهر تجلی‌گر ماندگار از حماسه‌آفرینی است
 
امام جمعه اهل تشیع خاش گفت: فتح خرمشهر تجلی‌گر یک فصل به یاد ماندنی از حماسه‌آفرینی و شکوه و عظمت مردان الهی است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از تفتان ما،حجت الاسلام محمد حسین میری در مراسم صبحگاه مشترک کارکنان تیپ ۲۸۸ مستقل زرهی خاش ، اظهار داشت : بحث مقاومت از زمان حضرت امام(ره) شروع شد و توانست که در برابر همه زورگویان و استکبار جهانی نظام جمهوری اسلامی را به پیروزی برساند که این پیروزی نتیجه همین مقاومت بود.
وی افزود: دشمنان در جنگ قصد ناکار آمد نشان دادن جمهوری اسلامی را داشتند و می‌خواستند که بگویند این نظام از نظر قدرت دفاعی فاقد برنامه است اما از ۳۰ خرداد سال ۶۰ حضرت امام(ره) با کنار زدن بنی‌صدر کارآمدی و مدیریت انقلاب را به همه دنیا نشان داد که نتیجه آن آزادسازی خرمشهر بود.
حجت الاسلام میری پیروزی قهرمانانه نیروهای مسلح را در فتح خرمشهر به ملت ایران تبریک گفت و اظهار کرد: سالروز فتح خرمشهر روزی به یاد ماندنی در تاریخ ملت ایران و جهان است.
وی با اشاره به اینکه سوم خرداد روزی فراموش ناشدنی است و در خاطره ملت تا سال‌های متمادی خواهد ماند، خاطرنشان کرد : بخش قابل توجهی از آیات قرآن به نصرت‌های الهی اختصاص پیدا می‌کند و شاخص‌هایی برای نصرت‌های الهی در قرآن بیان شده است.
امام جمعه اهل تشیع خاش گفت : فتح خرمشهر تجلی‌گر یک فصل به یاد ماندنی از حماسه‌آفرینی و شکوه و عظمت مردان الهی است.
امیر علیرضا یوسفی فرمانده تیپ ۲۸۸ زرهی مستقل خاش در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه عملیات بیت‌المقدس برجسته‌ترین عملیات آفندی ایران در طول هشت سال دفاع مقدس به شمار می‌رود، گفت : فتح خرمشهر یک حماسه همیشه جاوید و ملی است که اگر حضور ملت بزرگ ایران در صحنه‌های مختلف دفاع مقدس نبود،این حماسه بزرگ و افتخارآفرین محقق نمی‌شد.
این یادگار هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: رشادت، ایثار و ایستادگی رزمندگان و ملت غیور ایران در برابر تجاوز دشمن در سال ۶۱ موجب فتح خرمشهر و در سال‌های بعد موجب دیکته شدن شکست در عرصه‌های مختلف به دشمنان اسلام و انقلاب شد.
فرمانده تیپ ۲۸۸ زرهی مستقل خاش در پایان با اشاره به اینکه از دیدگاه امام خمینی (ره) این فتح از عنایات خداوند متعال بود، خاطرنشان کرد: حماسه‌سازی رزمندگان اسلام موجب آزاد‌سازی خرمشهرشد .
انتهای پیام /4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۳۶۶۸


ارسال