پیراهن یک و نیم میلیاردی استیلی

شبکه خبر , 8 خرداد 1393 ساعت 12:22

مراسم حراج پیراهن حمید استیلی به گونه ای پیش رفت که سایر میهمانان فارغ از خرید پیراهن، به نفع کودکان سرطانی مبالغی را پرداخت کردند. پیراهن استیلی هم در این حراج یک میلیارد و نیم به فروش رفت.


به گزارش سرويس ورزشي عصر هامون، پیراهن حمید استیلی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 1998 فرانسه، چهارشنبه شب در یک حراجی به نفع کودکان سرطانی درتهران، به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان به فروش رفت.

حراج پیراهن استیلی به نفع کودکان سرطانی
 حمید رضا سیاسی رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، با پرداخت مبلغ 200 میلیون تومان به صورت شخصی و شرکت بهنام پیشرو کیش حامی مالی باشگاه پرسپولیس با قبول مبلغ یک میلیارد و 100 میلیون تومان برای درمان 11 بیمار سرطانی بیشترین مبلغ گلریزان را به خود اختصاص دادند.

پیراهن استیلی در برابر تیم ملی آمریکا در حراج خیریه

حمید استیلی در ابتدای این مراسم گفت: در بازی با آمریکا دو پیراهن داشتم که یکی از آنها را قبلا برای امور خیریه فروختم و در مراسم امشب دومین پیراهن را به حراج گذاشتم.وی با بیان اینکه این پیراهن بهانه ای است برای کمک به بیماران سرطانی اظهار داشت: می خواهم با این کار به بیماران سرطانی بگویم این بیماری، پایان زندگی نیست.

بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: اگرچه خاطره گل زدن به آمریکا همواره شیرین است اما امیدوارم گل واقعی را امشب با این کار خیر به ثمر برسانم.

حسین کلانی پیشکسوت فوتبال ایران و یکی از میهمانان حاضر در این مراسم نیز در سخنانی کوتاه گفت: از رسانه ها می خواهم که درمراسم های خیریه بیشتر حضور داشته باشند و این پیام را به گوش دولت مردان برسانند که رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان، بیش از آنکه برعهده مردم باشد، وظیفه مسوولان است.

وی گفت: امیدوارم مردم بیشتر در شادی های یکدیگر مشارکت کنند و در مقابل، دولت ها بیش از آنکه از مردم بخواهند به یکدیگر کمک کنند، خودشان فعال تر شوند.

ملکه رنجبر بازیگرتئاتر، سینما و تلویزیون ایران از دیگر میهمانان حاضر در این مراسم بود که با وجود بیماری خود را به تالار ایوان شمس رسانده بود.

وی در سخنانی کوتاه اظهار داشت: من سابقه 100 سال تئاتر ایران را به موزه اهداء کرده ام و فکر می کنم که این اقدام درستی نبوده است و باید به مانند استیلی، این گنجینه را به حراج می گذاشتم.

رنجبر در ادامه از برخی از دوستان خود گله کرد و اظهار داشت: نیکی به مردم مهمترین وظیفه ما است و باید تا می توانیم به یکدیگر خوبی کنیم.

حراج پیراهن استیلی به نفع کودکان سرطانی

امین تارخ بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون دیگر میهمان این مراسم بود که به سخنان حمید استیلی که گفته بود ˈامیدوارم امشب با این اقدام خود گل واقعی را بزنمˈ، واکنش نشان داد.

تارخ در سخنانی کوتاه اظهار داشت: استیلی با این اقدام خود گل را زده است و امشب وظیفه ما است که این گل را به گلستان تبدیل کنیم.

در این مراسم ،چهره هایی همچون مصطفی هاشمی طبا وزیر اسبق صنایع، رئیس پیشین کمیته ملی المپیک و سازمان اسبق تربیت بدنی در دولت های مختلف، حسن بیادی عضو شورای اسلامی دوم شهر تهران، حسین کلانی و ابراهیم آشتیانی از پیشکسوتان فوتبال، لاله اسکندری بازیگر سینما و تلویزیون، بهروز رهبری فر و علی انصاریان بازیکنان سابق تیم فوتبال پرسپولیس و محمد نوری بازیکن فصل گذشته سرخ پوشان پایتخت حضور داشتند.

حراج پیراهن استیلی به نفع کودکان سرطانی

حمید استیلی در پایان مراسم یادآور شد که برخی از دوستان تا پیش از برگزاری مراسم نگران بودند که این پیراهن با قیمت ناچیزی به فروش برسد که خوشبختانه مردم خیر ما نشان دادند دل بزرگی دارند و من خوشحالم که اعلام کنم امشب مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان به نفع کودکان سرطانی در این مراسم جمع شده است.

در اواسط مراسم، برخی از چهره های نام آشنای فوتبال همچون امیر عابدینی از طریق تماس تلفنی و گفت وگو با مجری مراسم، در گلریزان شرکت کردند.

در زمستان سال 1392 نیز پیراهن پائولو مالدینی کاپیتان نام آشنای تیم ملی فوتبال ایتالیا که در پایان دیدار دوستانه بین پیشکسوتان پرسپولیس و ستارگان میلان در اختیار پایان رأفت قرار گرفته بود، در حراجی در تهران برای انجام امور خیریه به مبلغ 300 میلیون تومان به فروش رفت.

انتهای پیام/ 4030


کد مطلب: 53737

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/53737/پیراهن-یک-نیم-میلیاردی-استیلی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/