پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ,22 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۵۷
جدیدترین افشاگری درباره جاسوسی آمریکا از تلفن همراه
 
هرگوشی تلفن همراه می تواند به سلاحی در دست دشمن شما تبدیل شود. تاکنون مطالب بسیاری درباره امکان نفوذ در اطلاعات شخصی افراد با استفاده از تلفن های هوشمند آنها منتشر شده است، اما به نظر می رسد این گوشی ها برای ضربه زدن به صاحبان خود هم هوشمند هستند.
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، ادوارد اسنودن در مصاحبه تلویزیونی گفت: آژانس امنیت ملی آمریکا وهر سازمان اطلاعاتی در جهان که اعتبارات لازم و گروهی از کارشناسان فناوری را در اختیار داشته باشد، می تواند گوشی تلفن همراه شما را از همان زمان ارتباط با شبکه های مخابراتی کنترل کند.

اسنودن افزود: سازمان های اطلاعاتی امکان کنترل گوشی های تلفن همراه را از دور و حتی در زمان خاموش بودن گوشی ها دارند.

این مسئله ترسناک است اما آنها می توانند از همه فعالیت های صاحب گوشی تلفن همراه آگاهی پیدا کنند. آنها از شیوه زندگی و دغدغه های صاحب گوشی تلفن همراه و حتی اینکه چه گوشی های دیگری نزدیک او قرار دارد، اطلاع پیدا می کنند. آنها حتی می دانند که آیا صاحب گوشی با فردی به جز همسرش بوده است.
بنابر این گزارش، هرگوشی تلفن همراه می تواند به سلاحی در دست دشمن شما تبدیل شود. تا کنون مطالب زیادی درباره امکان نفوذ در اطلاعات شخصی افراد با استفاده از تلفن های هوشمند آنها منتشر شده است، اما به نظر می رسد این گوشی ها برای ضربه زدن به صاحبان خود هم هوشمند هستند.

امکان تبدیل گوشی های تلفن همراه به میکروفن یا راه اندازی دوربین آنها برای گرفتن عکس بدون اطلاع صاحب گوشی وجود دارد.

سازمان های اطلاعاتی بنابراین می توانند به همه اطلاعات موجود در گوشی های تلفن همراه دسترسی پیدا کنند.
در ادامه این گزارش آمده است: جاسوسی از گوشی های تلفن همراه در شرایط خاموش بودن این گوشی ها هم تفاوتی ندارد و گوشی های هوشمند به طور کامل در کنترل سازمان های اطلاعاتی قرار دارند.


انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۳۷۶۹
مرجع : شبکه خبر


ارسال