يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون ساماندهی امور جوانان در نشست خبری اعلام برنامه‌های هفته جوان گفت: در جلسه‌ای که با صندوق مهرامام‌رضا(ع) داشتیم هیت مدیره این صندوق برای در دست‌گیری وام ازدواج جوانان اعلام آمادگی کردند.
به گزارش سرويس اجتماعي عصر هامون، محمودگلزاری، معاون ساماندهی امور جوانان درنشست خبری هفته جوان، مسئله وام ازدواج به بن بست‌های زیادی خورده بود بانک مرکزی اعلام کرده است که دیگر بودجه ندارد و در بودجه سال 93 نیز وام ازدواج دیده نشده است.

در جلسه هیئت دولت که هفته پیش تشکیل شد دولت وارد مسئله وام ازدواج شد و بانک‌ها را مکلف کرد که به این مسئله به طور جدی بپردازد. و همچنین قرار بر تشکیل کمیسیونی برای رسیدگی به این وام شد.

وی در ادامه گفت: با آقای نجفی دبیر ستاد اقتصادی دولت و اعضای هیئت مدیره  صندوق مهرامام رضا(ع) جلسه‌ای داشتیم و دغدغه‌ها  مطرح شد و صندوق مهر امام رضا (ع) اعلام آمادگی کرد که در صورت توافق دولت مسئولیت مسئله وام ازدواج را در دست بگیرد.

گلزاری درخصوص تفکیک حوزه جوانان و تربیت بدنی گفت: این موضوع مسئله غم انگیزی است که هم دولت و هم مجلس آن را می‌دانند و هم وزیر ورزش‌ و جوانان و هم دولت و هم مجلس دنبال این تفکیک هستند به عبارتی دیگر نظر قطعی رای بر تفکیک است اما هنوز معلوم نیست که این تفکیک به چه صورت اتفاق می‌افتد اما به هر حال فکر نمی‌کنیم تا پایان سال 93 این کار صورت گیرد.

وی در ادامه دو واژه همسریابی و همسر گزینی را تفکیک کرد 300 سایت همسر یابی وجود دارد اما هیچ یک از این سایت‌ها  و مراکز مورد قبول دولت نیست و ما همسر گزینی را نوعی مشاوره انتخاب همسر می‌دانیم که مسئله آن تا مهرماه به اتمام می‌رسد.

معاون ساماندهی امور جوانان همچنین درخصوص برنامه ‌ها هفته جوان گفت: این برنامه ها از 17 خرداد آغاز می‌شود که  هزارو 443 برنامه با بودجه‌ای 1 میلیاردو 200 میلیون تومان در سراسر کشور اجرا می‌شود‌.

وی همچنین از نام گذاری روزهای این هفته با مشورت دولت خبرداد وتصریح کرد: براساس این نام گذاری روز هفدهم روز امید به آینده نگری هجدهم اقتصادی مقاومتی و عزم ملی، نوزدهم اخلاق و کرامت انسانی، بیستم خانواده و سبک زندگی، بیست‌ویکم اعتدال و سرمایه اجتماعی و بیست ودوم روز ولایت و انتظار نام گذاری شده است.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۳۸۰۷


ارسال