پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ,2 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۰
اورژانس بین جاده ای سنگان خاش افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت
 
بمناسبت اعیاد شعبانیه هفتمین پایگاه اورژانس بین جاده ای شهرستان خاش در منطقه سنگان و مورد بهره برداری قرار گرفت .
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از تفتان ما،عبدالرضا میراولیایی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش در حاشیه افتتاح این پایگاه ، با بیان این مطلب که اهمیت و نقش تاثیر گذار اورژانس برکسی پوشیده نیست ، اظهار داشت : این پایگاه به مناسبت اعیاد شعبانیه افتتاح شده است و نیز با بقیه پایگاههای بین جاده ای شهرستان متفاوت است چرا که در محور مواصلاتی پرتردد و نزدیک به مرکز استان راه اندازی شده است که در سال گذشته ۲۴ مورد اعزام از طریق اعلام به اورژانس ۱۱۵ داشته است.
وی با اشاره به اینکه ارتقاء و تقویت اورژانس های جاده ای یک ضرورت است ، تصریح کرد : ارتقاء خدمات و فوریتهای پیش بیمارستانی، به موقع رساندن مصدومان و حادثه دیدگان به مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین کاهش چشمگیر آمار مرگ و میر از اهداف اصلی این پایگاه است.
میراولیایی در پایان اظهار داشت : این پایگاه با ۵ نفر نیرو، یک دستگاه آمبولانس و در شهرک دورک روستای سنگان به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت‌رسانی به مجروحان و حادثه‌دیدگان منطقه سنگان است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش افزود : این پایگاه با اعتبار تقریبی ۳ میلیارد ریال افتتاح و سراسر محور میرجاوه – خاش را پوشش می دهد.
گفتنی است ، این پایگاه اورژانس بین جاده ای سنگان با حضور خانم کوشا سرپرست مرکز مدیریت بحران و حوادث فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، شه بخش مسئول اتاق بحران دانشگاه، اعضای کمیته سلامت و امنیت غذایی شهرستان خاش و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان افتتاح گردید .انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۳۹۰۴


ارسال