دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۷
فرود اضطراری هواپیمای تهران-کوالالامپور در فرودگاه زاهدان
 
پرواز شماره 0841 ایران ایر که شب گذشته از تهران عازم کوالالامپور پایتخت مالزی بود، ساعتی پس از پرواز بدلیل نیاز به خدمات پزشکی مجبور به فرود در فرودگاه زاهدان شد.
به گزارش عصر هامون، به نقل از زاهدانه ، مدیر کل فرودگاه های سیستان و بلوچستان گفت : هواپیمای بویینگ 747 متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بامداد روز دوشنبه به دلیل نیاز به خدمات پزشکی و درمانی از برج مراقبت فرودگاه بین المللی زاهدان تقاضای فرود اضطراری کرد و در زاهدان بر زمین نشست.

وی در خصوص جزئیات این فرود اضطراری اظهار داشت: مقارن ساعت 2 بامداد امروز یک فروند هواپیمای بوئینگ 747 با تعداد 290 مسافر به دلیل نیاز به خدمات پزشکی تقاضای فرود اضظراری کرد که در نهایت این پرواز مقارن ساعت 2.30 دقیقه در باند فرودگاه بین المللی زاهدان بر زمین نشست.

حسن اعرابی مقدم بیان داشت: پیش از فرود این پرواز نسبت به هماهنگی‌های لازم به منظور ارایه خدمات پزشکی توسط پرسنل فوریت‌های پزشکی زاهدان انجام شد که با فرود پرواز در باند پروازی نسبت به ارایه خدمات لازم اقدام شد.

وی گفت: در این راستا یکی از بانوان مسافر در این پرواز که به دلیل افت شدید فشار نیاز به ارایه خدمات ویژه داشت توسط آمبولانس به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل شد.

وی ادامه داد: این پرواز پس از دریافت خدمات پزشکی در ساعت 3.30 دقیقه صبح امروز آماده عزیمت به فرودگاه کوالالامپور شد که متاسفانه به دلیل نقص فنی از ادامه مسیر بازماند و در باند فرودگاه زاهدان زمین گیر شد.

اعرابی مقدم بیان داشت: تلاش برای رفع نقص فنی در حال حاضر ادامه داشته و به محض رفع نقص این پرواز فرودگاه زاهدان را به مقصد کوالالامپورترک خواهد کرد.

پرواز شماره 814 شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تا زمان مخابره این خبر در فرودگاه بین المللی زاهدان بر روی باند فرودگاه زاهدان حضور داشته و تعداد 290 مسافر این پروار در سالن ترانزیت پرواز های خارجی این فرودگاه اسکان یافتند و شرکت هوایی ایران در حال برنامه ریزی برای استقرار مسافران در هتل تا زمان تعیین دقیق زمان پرواز است.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۳۹۵۴
مرجع : زاهدانه


ارسال